Гриценко: Заяву Мураєва вважаю хибною. Чи мають за це нести відповідальність "112 Україна" або NewsOne? Моя відповідь: ні
Позафракційний нардеп Євгеній Мураєв висловився про політв'язня Олега Сенцова не як народний депутат України, а як депутат Держдуми Російської Федерації, заявив український екс-міністр оборони Анатолій Гриценко.
Телеканал NewsOne не має нести відповідальність за висловлювання свого власника, позафракційного нардепа Євгенія Мураєва щодо політв'язня Олега Сенцова, яке він зробив у прямому ефірі каналу "112 Україна", заявив 8 червня у Facebook екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко.
7 червня Мураєв в ефірі "112 Україна" сказав, що "Сенцова можна по-різному сприймати". "З огляду на те, що людина готувала підпали і вибухи, для частини населення він є терористом. Для націоналістичної частини він, напевно, є героєм. Час розставить на свої місця, хто має рацію, а хто – ні", – заявив депутат.
"Євгеній Мураєв висловився не як народний депутат України, а як депутат Державної думи Російської Федерації. Там, у Росії, така заява сприймалася б логічно і патріотично, але точно не в нашій країні... Народний депутат України – не рядовий громадянин – це державний діяч, він має бути патріотом держави Україна, повинен захищати права і свободи громадян України. Усіх! І тих, хто має відмінні від його власних погляди. У даному випадку – депутат має робити все від нього залежне своїми діями і публічними заявами, аби допомогти нам звільнити і повернути на батьківщину тих громадян України, яких заарештували, засудили чи іншим чином утримують на території інших держав, у даному випадку – в Росії", – написав Гриценко.
За його словами, заява Мураєва не сприяє тому, щоб повернути на батьківщину політв'язнів Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Романа Сущенка та інших українських громадян.
"Чи мають через цю заяву Мураєва понести відповідальність чи піддаватися обструкції, публічній блокаді канали "112 Україна" або NewsOne, власником якого є Мураєв? Моя відповідь: ні. Чому? Це був прямий ефір, і журналісти "112-го" не можуть нести відповідальність за вислови гостя-учасника ефіру. А канал NewsOne і його колектив у даному випадку взагалі не мають жодного стосунку до того, що відбулося в ефірі іншого каналу... Заяву Євгенія Мураєва вважаю хибною, негативною по суті, народний депутат України не має права на такі публічні заяви щодо українських громадян, які утримуються за ґратами в інших державах. Я скажу це в ефірі каналу Мураєва, звичайно, якщо мене колись ще запросять на NewsOne", – додав Гриценко.
8 червня голова комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки і оборони Сергій Пашинський попросив голову Служби безпеки України Василя Грицака відкрити кримінальне провадження щодо Мураєва за статтею "державна зрада". ГПУ внесла в єдиний реєстр досудових розслідувань повідомлення про вчинення Мураєвим злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 2 ст. 383 (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину) Кримінального кодексу України.
Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що не прийме жодного запрошення від телеканала NewsOne, власником якого є Мураєв.
Фракція Блоку Петра Порошенка вимагає від Національної ради з питань телебачення і радіомовлення "ретельно вивчити і в найкоротші терміни переглянути ліцензію телеканала NewsOne, який відверто ретранслює кремлівську пропаганду і веде агресивну антиукраїнську інформаційну політику".
Сенцова було засуджено у РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у створенні в Криму терористичного угруповання і керівництві ним, спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів, двох терористичних актах і підготуванні ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.
14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування у колонії міста Лабитнангі. Він вимагає звільнити 64 українських політв'язнів, але себе до списку не заніс.