Гройсман запропонував скасувати результати конкурсу на видобуток вуглеводнів, у якому перемогла компанія Пономарьова

Гройсман: Конкурс був недостатньо представницьким, недостатньо конкурентним
Фото: Volodymyr Groysman / Facebook

Компанія Trident Black Sea Іллі Пономарьова, російського політика і бізнесмена, який емігрував в Україну, стала переможницею конкурсу із залучення приватного партнера для розроблення великої ділянки "Дельфін" на українському чорноморському шельфі. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що розраховував на участь у конкурсі світових лідерів – Exxon або Shell.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що запропонує Кабінету Міністрів провести новий конкурс із залучення приватного партнера для видобутку вуглеводнів на ділянці "Дельфін" на шельфі Чорного моря. Про це він 27 липня написав у Facebook.

"Коли ми оголошували цей конкурс – розраховували на участь у ньому світових лідерів рівня Shell або Exxon. Хід конкурсу та його результати, які визначила міжвідомча комісія при Міненерго, показали, що він був недостатньо представницьким, недостатньо конкурентним і в цілому не виправдав очікувань у частині приходу на наш ринок гравців вищої світової ліги газовидобувників", – зазначив прем'єр.

Він підкреслив, що для України видобуток газу на шельфі Чорного моря є не тільки питанням енергетичної незалежності, але і геополітики, "враховуючи безпосередню близькість газоносних ділянок до окупованого Криму".

26 липня міжвідомча комісія з укладення угод про розподіл продукції визначила компанію Black Sea Trident переможницею державного конкурсу із залучення приватного партнера для розроблення і видобутку нафти і газу на найбільшій за площею ділянці українського чорноморського шельфу "Дельфін". Trident Black Sea на 90% належить Trident Acquisitions Corp, а ще на 10% – ірландській San Leon Energy PLC. Ключовим акціонером Trident Acquisitions Corp є колишній депутат російської Державної думи, підприємець Ілля Пономарьов, який набув у травні українського громадянства. Ще 10% акцій належить співвласникові мережі супермаркетів АТБ Геннадію Буткевичу.

Крім компанії Пономарьова, на перемогу претендували американська фірма Frontera Resources, азербайджанська Caspian Drilling Company, а також підприємство "Укрнафтобуріння", бенефіціаром якого є український бізнесмен Ігор Коломойський.

За законом, уряд має укласти угоду з переможцем протягом двох місяців.

Умови для інвесторів передбачали вкладення 1,5 млрд грн на розвідку, буріння щонайменше п'яти свердловин за перші п'ять років, а державна частка прибуткової продукції має становити не менше ніж 11%.