Ілларіонов: Путін спробує ті активи, які ще є за кордоном, продати, передати, переказати, поки не ухвалено законопроекту США про особисті санкції проти нього G

Ілларіонов: Це будуть дійсно дуже болючі заходи
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Імовірність ухвалення Конгресом США законопроекту про захист американської безпеки від кремлівської агресії (DASKAA), який дасть змогу ввести особисті санкції проти президента РФ Володимира Путіна, оцінюють досить високо, сказав старший науковий співробітник американського Інституту Катона, російський економіст і екс-радник Путіна Андрій Ілларіонов в інтерв'ю головреду видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

Президент РФ Володимир Путін спробує продати або передати свої зарубіжні активи до ухвалення американським Конгресом особистих санкцій проти нього. Таку думку в ефірі програми "БАЦМАН" головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на каналі "112 Україна" висловив старший науковий співробітник американського Інституту Катона, російський економіст і екс-радник Путіна Андрій Ілларіонов.

Економіст назвав дуже реалістичним ухвалення Конгресом США законопроекту про захист американської безпеки від кремлівської агресії (DASKAA), який дасть змогу ввести особисті санкції проти президента РФ Володимира Путіна.

"В умовах виняткового емоційного, роздратованого стану американського суспільства щодо дій Росії проти Сполучених Штатів, проти Великобританії та інших країн, імовірність ухвалення такого закону оцінюють дуже високо. Що це буде означати? По-перше, частина якихось активів [Путіна] вже відома. США й далі шукатимуть інші активи і, мабуть, вживатимуть якихось заходів. І це будуть дійсно дуже болючі заходи", – сказав Ілларіонов.

Він уважає, що ухвалення цього законопроекту приведе до політичних дій у відповідь з боку президента РФ.

"Путін спробує ті активи, які ще є за кордоном, продати, передати, переказати, поки цього законопроекту не ухвалено", – сказав Ілларіонов.

Економіст упевнений, що цей процес уже активно триває.

"Якщо це рухоме майно або навіть нерухоме, воно може бути досить швидко продано, переказано на інших осіб або прикрито якимись компаніями. Тобто все це може бути зроблено до ухвалення відповідного закону", – додав він.

Ілларіонов: Чи можлива анексія Білорусі Росією? У 2013-му, коли я попереджав, що РФ приєднає Крим, мені казали: "Ви серйозно?!" Читати повну версію інтерв'ю

США неодноразово вводили проти Росії різні економічні обмеження за агресію проти України, втручання в американські вибори, співробітництво з Іраном і КНДР у ядерній та ракетній сферах. Режим санкцій щодо РФ регулює, зокрема, закон "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який у серпні 2017 року схвалив президент Дональд Трамп.

Якщо Конгрес ухвалить законопроект про захист американської безпеки від кремлівської агресії, США можуть обмежити доларові розрахунки російських банків, заборонити операції з новим російським держборгом, а також зайнятися оцінюванням активів і джерел доходу Путіна та членів його сім'ї.