"Йдемо і голосуємо". Потураєв заявив, що Рада у понеділок відкриє ринок землі і заборонить повернення "ПриватБанку" Коломойському
Верховна Рада 30 березня має намір затвердити погоджений із МВФ урядовий законопроєкт про заборону повернення націоналізованих банків колишнім власникам. Цей документ, серед іншого, унеможливить повернення націоналізованого 2016 року "ПриватБанку" бізнесмену Ігореві Коломойському.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі із фракцією "Слуги народу" було досягнуто домовленість про ухвалення законопроєкту про ринок землі на позачерговій сесії парламенту 30 березня.
"Ми зменшили концентрацію для фізичних осіб до 100 га. Для юридичних осіб – це другий етап, який буде запроваджено із 2024 року, – буде до 10 тис. га", – зазначив він.
Окрім того, повідомив Зеленський, буде заборонено продаж землі, яка є в державній власності.
Нардеп від "Слуги народу" Микита Потураєв заявив виданню LB.ua, що в понеділок також проголосує законопроєкт, який забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам. Цей документ, серед іншого, унеможливить повернення найбільшого українського банку – націоналізованого 2016 року "ПриватБанку" – бізнесмену Ігореві Коломойському.
"Усі йдемо і голосуємо. [Законопроєкт про банки] – у тому вигляді, у якому подано урядовий законопроєкт, узгоджений із МВФ. Щодо землі було запропоновано компроміс. Із 1 липня 2021 року можна продавати і купувати тільки землі пайовиків, а не державні. До 100 га в одні руки. Їх зможуть купувати тільки фізичні особи. За два роки заходять юридичні особи з концентрацією до 10 тис. га", – зазначив нардеп.
Зі свого боку заступниця глави фракції "Слуги народу" Євгенія Кравчук повідомила, що продаж землі іноземцям відкладають до проведення референдуму.
Ухвалення цих законопроєктів є умовою Міжнародного валютного фонду для надання Україні допомоги в межах нової програми співпраці. Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва зазначала, що ухвалення цих документів "дасть змогу швидко просунутися вперед, доопрацювавши параметри нової угоди з ширшим доступом, ніж передбачали раніше".
За словами Зеленського, протягом двох тижнів після ухвалення законів Україна може отримати $1,5–2 млрд, а загальну суму допомоги збільшено до $8 млрд. З урахуванням допомоги від Світового банку та інших донорів Україна може розраховувати на $10 млрд.