Карасьов: Суспільство має розуміти, що Труба – не маріонетка, він може це продемонструвати, відкривши справу проти Пашинського
Конфлікт директора Державного бюро розслідувань України Романа Труби і нардепа від "Народного фронту" Сергія Пашинського увійшов у активну фазу, і сигналом про незалежність Труби може стати справа проти Пашинського, вважає політолог, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
Оточення нардепа від "Народного фронту" Сергія Пашинського шоковане діями директора Державного бюро розслідувань України Романа Труби, пише політолог, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов у своєму Facebook.
"Конфлікт директора ДБР Романа Труби і нардепа від "Народного фронту" Сергія Пашинського увійшов у активну фазу. Після того як з'явилася інформація про те, що Труба припинив із Пашинським та його оточенням будь-які контакти (кажуть, в оточенні в шоці від таких дій Труби), у соцмережах активізувалися боти Пашинського, які парирують/блокують позитивні або нейтральні оцінки/коментарі про роботу голови ДБР. Нагадаю, публічний конфлікт Труби і Пашинського розпочався після відмови призначеного голови бюро підписати указ про призначення 27 кандидатів на посади керівників регіональних відділень", – зазначив Карасьов.
Експерт вважає, що Труба може показати суспільству свою незалежність, якщо відкриє провадження проти Пашинського.
"Пашинського вважають "куратором" призначення Труби, і відмова керівника бюро від спілкування – дзвіночок про самостійність. Але для Труби як для керівника нового органу потрібен не просто дзвіночок, а сигнал. Суспільство має розуміти, яка це людина і що його керівництво – не театр маріонеток. Власне, він і може це продемонструвати: сигналом для суспільства може стати відкрита справа проти Пашинського, а вже нехай суд вирішує, де буде Пашинський – у Верховній Раді чи під арештом", – резюмував політолог.
Закон про Держбюро розслідувань Верховна Рада ухвалила 2 листопада 2015 року, він є частиною так званого пакета безвізових законів. Президент підписав його в січні 2016 року, а 1 березня документ набув чинності.
У листопаді 2017 року було обрано керівництво ДБР.
У квітні 2018 року відкрили конкурс на 700 посад у відомстві. Свої кандидатури подали 5 тис. осіб.
16 серпня Труба заявив про початок роботи Держбюро.