Климпуш-Цинцадзе заявила, що на сьогодні немає жодних підстав для повернення російській делегації права голосу у ПАРЄ
Рада Європи має залишатися принциповою і відданою європейським цінностям та міжнародному праву, зазначила віце-прем'єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
На сьогодні немає жодних підстав для повернення російській делегації права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), сказала віце-прем'єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі в Парижі з головою групи дружби Франція – Україна Національних зборів Франції Валерією Фор-Мунтян і віце-головою комітету із закордонних справ Нацзборів Франції Мірей Клапо, повідомляє прес-служба Кабміну.
"Рада Європи і надалі має залишатися принциповою, відданою європейським цінностям та міжнародному праву, а тому – авторитетною", – зазначила вона.
Климпуш-Цинцадзе подякувала французьким парламентаріям за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.
Фор-Мунтян, яка має українське коріння, зазначила, що докладе всіх зусиль для підвищення ефективності співробітництва та реальної допомоги Україні.
На початку наступного року вона планує разом із колегами відвідати схід України та Одеську область.
Росію було позбавлено права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі. 28 січня 2015 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій продовжила санкції проти Росії і позбавила її права голосу до квітня.
На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ.
Протягом 2016 року і минулих дев'яти місяців 2017-го делегація РФ не брала участі в роботі асамблеї.
У вересні віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой заявив, що Росія не фінансуватиме ПАРЄ 2018 року.
11 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію 2186, у якій ідеться про необхідність гармонізувати правила участі та представництва країн-членів в обох статутних органах ради – ПАРЄ і комітеті міністрів. Ця резолюція може допомогти повернути до залу засідань російську делегацію. Майже всі поправки, запропоновані українською делегацією, було відхилено.
20 жовтня генеральний секретар ПАРЄ Турбйорн Ягланд прибув до Москви, де під час зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим обговорював питання участі Росії в роботі всіх органів Ради Європи.
Загальний внесок РФ у ПАРЄ, комітет міністрів, Конгрес місцевих і регіональних влад, а також Європейський суд із прав людини становить приблизно €40 млн.