Комітет Верховної Ради з інформатизації і зв'язку не підтримав законопроекту про блокування сайтів

Парламентський комітет зі зв'язку забракував законопроект про блокування сайтів
Фото: ЕРА

Голова комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко анонсував розроблення замість законопроекту про позасудове блокування сайтів нового документа, що буде схожий на законопроект про кібербезпеку, який розробляють у Європарламенті.

Комітет Верховної Ради з питань інформатизації та зв'язку визнав законопроект №6688 про позасудове блокування сайтів недемократичним. Про це 4 вересня повідомляє LB.ua.

Видання зазначає, що на засідання не прийшов один з авторів документа, нардеп від Блоку Петра Порошенка Іван Вінник, а замість заступника голови Служби безпеки України (СБУ) Олега Фролова, який підтвердив свою участь, з'явився інший співробітник спецслужби.

Голова комітету, нардеп від "Самопомочі" Олександр Данченко повідомив, що буде розроблено новий законопроект, під час його створення використають законопроект про кібербезпеку, який розробляють у Європейському парламенті.

"Європарламент поки не розглянув цього законопроекту. Тому ми вирішили поки що підготувати такий законопроект, але внутрішній, тому що нам потрібно дуже швидко реагувати на загрози, які йдуть від країни-агресора Росії. Ми з понеділка створимо робочу групу, яка буде працювати над цим законопроектом", – сказав він.

Законопроект було зареєстровано у Верховній Раді 21 червня. 4 липня парламентський комітет із питань національної безпеки і оборони ухвалив документ, народні депутати рекомендували ухвалити документ у першому читанні, після чого повернути в профільний комітет на доопрацювання.

Автори проекту – нардеп від Блоку Петра Порошенка Іван Вінник і парламентарії від "Народного фронту" Дмитро Тимчук і Тетяна Чорновол.

Тимчук говорив, що законопроект передбачає можливість блокування сайта на 48 годин до рішення суду. "Якщо рішення суду не буде, а саме блокування стало наслідком зловживань якоїсь посадової особи СБУ – Кримінального кодексу ніхто не скасовував, ніщо не заважає редакції ЗМІ подати до суду", – додав він.

24 червня директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров та виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко у спільній заяві наголосили, що законопроект суперечить Конституції України.

Головний редактор інтернет-видання "ГОРДОН" Олеся Бацман уважає, що документ №6688 насправді означає введення цензури і пов'язаний зі спробою влади одержати вплив на інформаційні сайти в Україні.

Законопроект розкритикували в ОБСЄ.