Конституційний Суд України продовжить розгляд справи про розпуск Ради в закритому режимі
Після виступів представників президента і парламенту в Конституційному Суді колегія оголосила про завершення відкритого розгляду подання щодо конституційності указу про розпуск Ради. Вердикт буде оприлюднено на сайті КСУ.
Конституційний Суд України продовжить розгляд подання 62 народних депутатів щодо відповідності Основному закону указу президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради VIII скликання в закритому режимі. Про це повідомила голова суду Наталія Шаптала. Трансляцію з КСУ вів у YouTube телеканал "Наш".
"Розгляд справи на відкритій частині пленарного засідання Великої палати КСУ оголошую завершеним. Конституційний Суд не завершив свою роботу, він переходить працювати в закритій частині пленарного засідання для прийняття й ухвалення рішення. Рішення КСУ в цій справі за результатами конституційного провадження буде оприлюднено на офіційному веб-сайті Конституційного Суду", – сказала вона.
Дати ухвалення вердикту Шаптала не повідомила.
Перед оголошенням про завершення відкритої частини судді надали слово представнику президента у КСУ Федорові Веніславському і представнику Верховної Ради Анатолієві Селіванову.
Веніславський заявляв, що коаліційна угода п'яти фракцій від 2014 року не передбачала членства окремих депутатів Верховної Ради в коаліції, тому формально в коаліції в березні 2016 року залишилося 216 депутатів і вона припинила своє існування.
На думку Селіванова, коаліція є динамічним органом, тому процес її формування не можна вважати завершеним. Це ставить під сумнів конституційність указу президента Володимира Зеленського про розпуск Ради, сказав постійний представник парламенту в КСУ.
21 травня президент Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. В Адміністрації Президента України заявили, що підставою для розпуску парламенту є фактична відсутність у Раді коаліції з 2016 року.
23 травня указ Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів набув чинності. Із 24 травня в Україні розпочався виборчий процес.
Ініціатором подання до КСУ про конституційність указу про розпуск стала група нардепів із фракції "Народний фронт". Конституційне провадження за поданням 62 депутатів Верховної Ради визнано КСУ невідкладним. Справу розглядають у формі усного провадження.
6 червня спікер парламенту Андрій Парубій говорив, що станом на 17 травня до парламентської коаліції входило 227 депутатів за мінімально необхідних 226.
Суддя КСУ Віктор Кривенко заявив 11 червня, що Парубій не надав Конституційному Суду України списку нардепів, які входили до складу парламентської коаліції після лютого 2016 року.
Зеленський 11 червня виступив перед початком дебатів у КСУ. Він назвав указ про розпуск Ради "бездоганним" і висловив надію, що судді ухвалять справедливе рішення, за яке "не буде соромно".