Котюжинська про законопроєкт Ткаченка "Про медіа": Уже цього року Нацраді знадобиться стільки грошей, скільки МВС G

Котюжинська вважає, що після ухвалення закону "Про медіа" потреби Нацради зростуть
Фото: Тетяна Котюжинська / Facebook

Голова правління Національної асоціації українських медіа Тетяна Котюжинська в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" стверджує, що законопроєкт "Про медіа" значно збільшує зарплати членів й апарату Нацради з телерадіомовлення.

У разі ухвалення Верховною Радою законопроєкту "Про медіа" фінансувати Національну раду з питань телебачення і радіомовлення доведеться на рівні, порівнянному з Міністерством внутрішніх справ.

Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" заявила голова правління Національної асоціації українських медіа Тетяна Котюжинська.

"Цей закон значно збільшує зарплати членів Нацради й усього апарату. А головне, значно збільшує кількість народу в цьому самому апараті. І до всього того написано, що додаткових коштів із бюджету не знадобиться... Щоразу виникатиме це вічне запитання: якщо ви хочете, щоб ми виконали функції, заявлені в законі, дайте нам більше коштів. Я думаю, уже цього року Нацраді знадобиться стільки грошей, скільки МВС (у 2020 році на діяльність відомства з держбюджету планують потратити близько 93 млрд грн. – "ГОРДОН"). От що МВС з усім своїм розшуковим апаратом, що Нацрада – не менше", – сказала вона.

Котюжинська вважає, що "по-іншому здійснювати ці повноваження неможливо".

Котюжинська про законопроєкт Ткаченка "Про медіа": Виживуть лише олігархічні ЗМІ. На думку авторів закону, трьох телекомпаній нам буде достатньо. Читайте повний текст інтерв'ю

8 листопада 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав указ "Про невідкладні заходи щодо проведення реформ і зміцнення держави", яким доручив Кабінету Міністрів України розробити законопроєкти, що стосуються врегулювання діяльності медіа в Україні, зокрема передбачивши "положення про вимоги та стандарти новин", механізми запобігання розповсюдженню недостовірної, викривленої інформації, її спростування, а також заборони фізичним і юридичним особам держави-агресора володіти або фінансувати медіа в Україні.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко виступив проти таких ініціатив.

Законопроєкт №2693 "Про медіа" авторства нардепів від "Слуги народу" (серед них – Олександр Ткаченко) уже внесено у Верховну Раду і зараз його обговорює громадськість. Документ має регулювати діяльність телебачення, радіо, преси, онлайн-медіа, стримінгових сервісів і платформ загального доступу до інформації. Законопроект передбачає розширення повноважень Нацради з телерадіомовлення.

Згідно з проєктом порядку денного Ради, його має бути розглянуто в період із 18-го до 21 лютого.