Романюк: Законопроєктом Ткаченка "Про медіа" фракція "Слуга народу" та її керівники підстелили соломки олігархам G

Романюк: Із законопроєкту повністю вичистили згадки про журналістські стандарти
Фото: Медійні проекти Ради Європи в Україні / Facebook

Виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" висловила побоювання, що після ухвалення законопроєкту "Про медіа" будуть чинити тиск на редакційну політику ЗМІ.

Законопроєкт "Про медіа", який готують народні депутати України із фракції "Слуга народу", після ухвалення Верховною Радою можуть використовувати олігархи. Таку думку в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" висловила виконавча директорка Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк.

"Щодо законопроєкту "Про медіа", там я бачу небезпеку в тому, що медіахолдинги олігархів і надалі маніпулюватимуть громадською думкою, чинитимуть тиск на редакційну політику тощо. Як саме працюватиме реєстрація онлайн-медіа – узагалі немає чіткого розуміння, тому що норми прописані розмито. Може, вона взагалі не працюватиме, а може, посадовці зможуть нею маніпулювати. Тут не можна ще чітко сказати", – зазначила вона.

За словами виконавчої директорки ІМІ, зараз до законопроєкту "Про медіа" дуже багато запитань.

"Медіаринок – дуже важлива частина розвитку країни, зокрема під час зовнішньої інформаційної агресії щодо України. Фракція "Слуга народу" та її очільники неодноразово самі декларували, що боротимуться з олігархами, що запустять деолігархізацію медіа. Я не бачу в цьому законопроєкті Ткаченка (один з авторів законопроєкту, нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко. – "ГОРДОН") жодного кроку в цьому напрямі. Навпаки, бачу, що підстелили соломки олігархам, оскільки антимонопольне регулювання взагалі не оновлено, а просто переставлено з попереднього законодавства і трішки косметично підправлено", – пояснила Романюк.

Вона заявила, що "це точно не функціонуватиме на практиці".

"Також із законопроєкту повністю вичистили згадки про журналістські стандарти, тобто дали зелене світло маніпуляціям і тиску олігархів на медіа. У документі тільки раз згадують редакційні статути, які теоретично могли б захистити незалежність редакції. Але згадують, радше, формально", – зазначила виконавча директорка ІМІ.

Романюк: Чи є цитування Путіна пропагандою? Якщо посадовець захоче щось зробити проти ЗМІ, за законопроєктом Ткаченка "Про медіа" у нього будуть такі інструменти. Читайте повний текст інтерв'ю

Законопроєкт №2693 "Про медіа" авторства нардепів від "Слуги народу" (серед них – Олександр Ткаченко) уже внесено у Верховну Раду і зараз його обговорює громадськість. Документ має регулювати діяльність телебачення, радіо, преси, онлайн-медіа, стримінгових сервісів і платформ загального доступу до інформації.

Проєкт розкритикував голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.