Романюк: Процедура підготовки законопроєкту Ткаченка "Про медіа" була непублічною. Не можу такого пригадати навіть за часів Януковича
Виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк заявила виданню "ГОРДОН", що до обговорення законопроєкту "Про медіа", одним з авторів якого є нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко, медіаекспертів запросили тільки після реєстрації в Раді, коли серйозні правки внести вже не можна. Такого, за її словами, не було навіть за часів президентства Віктора Януковича.
Медіаекспертів Інституту масової інформації (ІМІ) не допустили до розроблення законопроєкту "Про медіа", який готують народні депутати України із фракції "Слуга народу". Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" сказала виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.
"Нас запросили тільки після того, як законопроєкт уже було зареєстровано в парламенті. Будь-які наші намагання і намагання колег щось обговорити наштовхувалися на відповідь: "Після реєстрації побачите цей проєкт". Але після реєстрації в законопроєкт уже неможливо вносити жодні серйозні правки. Згідно із процедурою, правки вносять тільки між першим і другим читаннями. Але це вже мають бути несуттєві правки, які концептуально нічого не змінюють", – зазначила вона.
Романюк підкреслила, що "на етапі розроблення законопроєкту "Про медіа" його автори не організували жодних експертних обговорень, та й загалом процедура підготовки документа була непублічною і непрозорою".
"Я не можу такого пригадати навіть за часів [третього президента України Віктора] Януковича, тоді хоча б можна було приєднатися до робочої групи при парламентському комітеті, який на той час очолювала – прости, господи! – Ганна Герман", – зазначила виконавча директорка.
Романюк: Чи є цитування Путіна пропагандою? Якщо посадовець захоче щось зробити проти ЗМІ, за законопроєктом Ткаченка "Про медіа" у нього будуть такі інструменти. Читайте повний текст інтерв'ю
Законопроєкт №2693 "Про медіа" авторства нардепів від "Слуги народу" (серед них – Олександр Ткаченко) уже внесено у Верховну Раду і зараз його обговорює громадськість. Документ має регулювати діяльність телебачення, радіо, преси, онлайн-медіа, стримінгових сервісів і платформ загального доступу до інформації.
Проєкт розкритикував голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.