Котюжинська: Законопроєкт Ткаченка "Про медіа" порушує Конституцію
Голова правління Національної асоціації українських медіа Тетяна Котюжинська в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" пояснила, що Нацрада з телерадіомовлення займається, згідно з Конституцією, телебаченням і радіо, а законопроєкт "Про медіа" розширює повноваження ради.
Поданий до Верховної Ради законопроєкт "Про медіа" народних депутатів від "Слуги народу" не відповідає Конституції України. Таку думку в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" висловила голова правління Національної асоціації українських медіа Тетяна Котюжинська.
"Цей законопроєкт порушує Конституцію – це формулювання, на жаль, нічого не скаже більшості наших депутатів... У ст. 85 Конституції України чітко прописано предмет, яким займається Нацрада з питань телебачення і радіомовлення. Це – не повірите – саме телебачення та радіо. Не лідери думок. Не інтернет-ЗМІ. Не друкована преса, про яку, до речі, у нас є окремий закон "Про друк". Як, утім, про все інше", – сказала вона.
Експертка зазначила, що в Конституції йдеться, що "виключно законами України визначено засади утворення і діяльності політичних партій, громадських об'єднань та засобів масової інформації".
"Але "слуги народу" відмовляються від терміна "засоби масової інформації", намагаючись замінити його терміном "медіа", який має таке широке значення, що охоплює все", – пояснила Котюжинська.
Котюжинська про законопроєкт Ткаченка "Про медіа": Виживуть лише олігархічні ЗМІ. На думку авторів закону, трьох телекомпаній нам буде достатньо. Читайте повний текст інтерв'ю
8 листопада 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав указ "Про невідкладні заходи щодо проведення реформ і зміцнення держави", яким доручив Кабінету Міністрів України розробити законопроєкти, що стосуються врегулювання діяльності медіа в Україні, зокрема передбачивши "положення про вимоги та стандарти новин", механізми запобігання розповсюдження недостовірної, викривленої інформації, її спростування, а також заборону фізичним і юридичним особам держави-агресора володіти або фінансувати медіа в Україні.
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко виступив проти таких ініціатив.
Законопроєкт №2693 "Про медіа" авторства нардепів від "Слуги народу" (серед них – Олександр Ткаченко) уже внесено у Верховну Раду і зараз його обговорює громадськість. Документ має регулювати діяльність телебачення, радіо, преси, онлайн-медіа, стримінгових сервісів і платформ загального доступу до інформації.
Згідно із проєктом порядку денного Ради, його має бути розглянуто в період із 18-го до 21 лютого.