Лещенко: У порівнянні з Лазаренком, Янукович крав, напевно, разів у 10 більше G

Лещенко: Економіка розвивалася, можна було більше вкрасти, тому ті, хто з'явився пізніше Лазаренка, це і зробили
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

Екс-прем'єр України Павло Лазаренко вкрав у десять разів менше, ніж екс-президент Віктор Янукович, заявив народний депутат від Блоку Петра Порошенко Сергій Лещенко в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитру Гордону. За словами нардепа, економіка України розвивалася, тому ті, хто прийшов до влади після Лазаренка, могли більше красти.

Колишній прем'єр-міністр України Павло Лазаренко крав у десять разів менше за екс-президента Віктора Януковича. Про це заявив народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко в ефірі авторської програми "ГОРДОН" українського журналіста Дмитра Гордона на телеканалі "112 Україна".

За словами Лещенка, українські чиновники крадуть за однією й тією ж схемою.

"Методологія та сама, адже вона не змінилася... тобто ти працюєш чиновником, у тебе є можливість розподіляти матеріальні блага, державні підприємства, поміняти закон або особисто поставити свою фірму на якийсь потік. Отримуєш із цього половину, живеш, ховаєш гроші в офшори. Те саме і зараз", – сказав нардеп.

Він заявив, що екс-нардеп від "Народного фронту" Микола Мартиненко – "це той самий Лазаренко".

"Просто на Павлові Івановичі, знаєте, навіть європейська фінансова система потренувалася, тому що він жив в унікальні часи, коли були кодовані рахунки", продовжив Лещенко.

Він пояснив, що гроші Лазаренко переказував не на іменний рахунок, а на рахунок з комбінацієй букв або цифр.

"І все, ніхто в банку не знав, кому він належить. Десь далеко в сейфі лежав формуляр, де було вказано його прізвище, а так, у принципі, усе було приховано. Мартиненко діяв за такою схемою: фінанси надходили на його панамську фірму, і там акумулювали відкати за "Енергоатом". Але протягом 20 років усе змінилося, і звичайно ж, коли у Швейцарії почалося слідство, то дуже швидко встановили, що це фірма Мартиненка. Тобто ментальність українських корупціонерів, старих політиків, назвемо їх так, не змінилася, а змінились обсяги. Звичайно, Лазаренко крав, скажімо так, менше, ніж ті, хто прийшов після нього. І це зрозуміло, тому що економіка розвивалася, і, відповідно, можна було більше вкрасти, тому ті, хто з'явився пізніше, це і зробили. У порівнянні з Лазаренком Янукович крав, напевно, разів у 10 більше", – заявив Лещенко.

Лещенко: Олігархи з мізками – це Пінчук і Григоришин. А з інстинктами – Ахметов і Суркіс Читайте повний текст інтерв'ю

Лазаренко був прем'єр-міністром України в 1996–1997 роках. Після конфлікту з президентом Леонідом Кучмою пішов в опозицію, а з початком кримінального розслідування втік за кордон.

У 1999 році його було затримано в Нью-Йорку під час спроби перетнути кордон за підробленим паспортом. У США Лазаренка обвинувачували у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом і переказаних на закордонні рахунки в 1994–1999 роках. У серпні 2006 року його було засуджено судом в Каліфорнії до дев'яти років тюремного ув'язнення і штрафу в розмірі $10 мільйонів. 1 листопада 2012 року він вийшов з американської в'язниці Terminal Island на свободу.

Україна домагається повернення в країну заарештованих у США активів Лазаренка. Загалом американській системі правосуддя вдалося встановити, де розміщено приблизно $250 мільйонів, які екс-прем'єр України вивів корупційним шляхом.

На етапі конфіскації майна на кошти Лазаренка претендувало багато сторін, включно із самим українським екс-прем'єром, а також російською компанією "Газпром" і банком EuroFed, який Лазаренко заснував в острівній державі Антигуа. Банк погодився піти на мирову з урядом США і зняв свої претензії на більшу частину грошей.

У листопаді 2014 року суд у Вашингтоні схвалив цю угоду, за якою $100 мільйонів на офшорних рахунках Лазаренка було розділено між банком на Антигуа і скарбницею США. У підсумку, рахунки острівного банку поповнилися на $25 мільйонів, а рахунки уряду США – на $75 мільйонів.