Лінгвістична експертиза не знайшла ознак сепаратизму у висловлюваннях Януковича
Експертиза не виявила закликів до зміни кордонів України і повалення конституційного ладу країни в публічних висловлюваннях екс-президента Віктора Януковича.
Лінгвістична експертиза не встановила ознак сепаратизму у висловлюваннях екс-президента України Віктора Януковича, повідомляють "Українські новини".
Відповідний висновок експертизи оголосив під час засідання 28 вересня голова Оболонського районного суду Києва Владислав Дев'ятко.
"Заклики до зміни кордонів України та повалення її конституційного ладу в інтерв'ю ЗМІ та публічних висловлюваннях Януковича і в листі (до президента Росії Володимира Путіна. – "ГОРДОН") від 1.03.2014... відсутні", – заявив Дев'ятко.
Експертиза також не встановила у висловлюваннях Януковича прямих закликів до агресивної війни.
Водночас експерти зазначили, що в контексті ситуації висловлювання Януковича і його лист до Путіна могли використати для проведення дій, що порушують суверенітет і недоторканність кордонів України.
В Україні проти Януковича відкрито кілька кримінальних проваджень. Його обвинувачують у масових убивствах громадян, заволодінні державним майном, захопленні влади неконституційним шляхом, діях, спрямованих на повалення конституційного ладу.
Розгляд справи Януковича по суті почався в Оболонському районному суді Києва 26 червня. Ухвалено рішення про проведення процедури заочного засудження екс-президента.
18 січня 2017 року генпрокурор України Юрій Луценко повідомляв, що Головна військова прокуратура отримала від ООН фотокопії заяви Януковича з проханням увести в Україну війська РФ. 22 лютого Янукович в інтерв'ю українським і російським журналістам заявив, що не звертався до Росії з проханням увести війська в Україну.
Колишній постійний представник України в ООН Юрій Сергеєв повідомив 15 серпня, що звернення Януковича до Путіна про використання російської армії для "відновлення конституційного порядку" в Україні було зачитано представником Росії в ООН Віталієм Чуркіним на засіданні Ради Безпеки ООН 3 березня 2014 року.