Луценка викликали на допит у НАБУ
Генеральний прокурор України Юрій Луценко має з'явитися на допит до детектива Національного антикорупційного бюро як свідок у справі активіста Євромайдану Івана Бубенчика.
Генерального прокурора України Юрія Луценка викликали на допит у Національне антикорупційне бюро. Про це 12 липня повідомила його речниця Лариса Сарган у Facebook.
"Юрій Луценко викликається на допит до НАБУ з приводу прийняття ним процесуального рішення про передачу резонансного кримінального провадження відносно учасника Євромайдану Івана Бубенчика складу прокурорів на чолі з куруючим заступником генпрокурора Анжелою Стрижевською для здійснення неупередженого та ефективного досудового розслідування", – написала вона.
Сарган опублікувала повістку, у якій зазначено, що Луценко має з'явитися до детектива НАБУ 15 липня о 15.00 як свідок у кримінальному провадженні, відкритому за позовом адвоката потерпілих.
"Цим адвокатом є Олександр Горошинський, відомий захисник "беркутів" і самого [експрезидента України Віктора] Януковича", – зазначила Сарган.
У лютому 2016 року в інтерв'ю виданню Bird in Flight Бубенчик розповідав, що вранці 20 лютого 2014 року він убив з автомата Калашникова двох командирів "Беркуту". "Вони стріляли по барикадах упритул, нахабно. Я обирав тих, хто командував. Чути не міг, але бачив жестикуляцію. Відстань невелика, тому на двох командирів знадобилося лише два постріли. Я вбив їх у потилицю, і це правда", – підкреслив активіст.
У Генеральній прокуратурі України (ГПУ) тоді зазначали, що притягнути Бубенчика до відповідальності неможливо через амністію, оголошену Верховною Радою. Він проходив у справі як свідок, однак ухилявся від допитів.
3 квітня 2018 року Бубенчика затримали і доправили до Печерського райсуду Києва для обрання запобіжного заходу. У Генеральній прокуратурі заявили, що активіста підозрюють у вбивстві правоохоронця й військовослужбовця внутрішніх військ, а також у замаху на вбивство військовослужбовця. Обрання запобіжного заходу цього дня за клопотанням адвокатів перенесли.
4 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що розслідуванням справи Бубенчика буде займатися інша група прокурорів. Глава ГПУ зазначив, що вважає неправильною кваліфікацію його дій.
5 квітня прокуратура зняла з Бубенчика підозру в умисному вбивстві й відкликала клопотання про арешт. Того самого дня його повідомили про нову підозру – за ст. 348 (посягання на життя співробітника правоохоронного органу) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України.
Заступниця генпрокурора України Анжела Стрижевська 24 квітня заявила, що об'єктивних доказів причетності Бубенчика до вбивства силовиків у слідства немає.
Адвокат сімей Небесної сотні Віталій Титич в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" пов'язав заяви Бубенчика із судовим процесом у справі п'ятьох співробітників спецроти "Беркут", яких обвинувачують у вбивствах майданівців. "Інформаційна провокація, створення білого шуму і правової каші, щоб потім заявити: ну от бачите, усі сторони винні в розстрілах на Інститутській, обміняймо просто беркутівців на заручників на Донбасі та в Росії і забудьмо", – сказав він.
26 квітня на пресконференції в Москві колишній міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко заявив, що Бубенчик дав правдиві свідчення про вбивство співробітника чернігівського "Беркуту" 20 лютого 2014 року.
17 травня 2018-го Бубенчика відпустили на поруки народних депутатів.