Мюллер дасть у Конгресі свідчення про російське втручання у вибори президента США – член Палати представників
Член Палати представників Девід Сісіліні повідомив, що виступ спецпрокурора Роберта Мюллера, який розслідував імовірне втручання Росії у вибори президента США, перед судовим комітетом Палати представників Конгресу призначено на 15 травня.
Спецпрокурор США Роберт Мюллер дасть свідчення щодо розслідування про російське втручання у вибори президента США у судовому комітеті Палати представників Конгресу, повідомив в ефірі телеканала Fox News член Палати представників Девід Сісіліні.
За його словами, попередньо виступ Мюллера призначено на 15 травня.
Сісіліні зазначив, що абсолютних гарантій того, що спецпрокурор буде на слуханні, немає. Однак, за його словами, ні Мюллер, ні Білий дім не повідомляли про те, що прокурор не з'явиться в Конгресі.
"Очевидно, що до настання дати у нас ніколи не буде абсолютної гарантії. Білий дім заявляв, що вони не будуть перешкоджати спробі містера Мюллера дати свідчення. Ми сподіваємося, що це не зміниться", – сказав він.
Мюллер із травня 2017 року розслідував імовірну змову оточення президента США з Кремлем. Кримінальні справи порушено проти десятків людей, включно з політтехнологом Полом Манафортом і колишнім радником Дональда Трампа з питань національної безпеки Майклом Флінном. Трамп називав розслідування Мюллера незаконним і таким, що "ґрунтується на брехні".
14 березня 2019 року Палата представників Конгресу США одностайно проголосувала за резолюцію про публікацію доповіді Мюллера.
22 березня стало відомо про завершення розслідування.
24 березня генеральний прокурор США Вільям Барр надіслав Конгресу лист. У ньому йшлося про те, що розслідування ймовірного втручання Росії у президентські вибори у США у 2016 році, яке проводив спеціальний прокурор Мюллер, не виявило доказів свідомої змови Трампа і співробітників його передвиборчого штабу з Росією. Однак факт втручання Росії у вибори під сумнів не ставили.
У доповіді Мюллера описано 10 епізодів можливого перешкоджання здійсненню правосуддя з боку президента чи його адміністрації.
Як повідомили ЗМІ, у листі Барру Мюллер заявив, що меморандум мін'юсту 24 березня "неповною мірою відображає контекст, природу та зміст" роботи офісу спецпрокурора.
Барр давав свідчення про доповідь Мюллера юридичному комітету Сенату, але відмовився виступати в Палаті представників.