МВФ затвердить програму співпраці з Україною після зростання тарифів на опалення
Домовленість про надання фінансової допомоги між Україною та Міжнародним валютним фондом передбачає, що тарифи на опалювання для українців мають повністю переглянути з урахуванням підвищення тарифів на газ, ідеться у попередньому проспекті емісії єврооблігацій Міністерства фінансів.
Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) готова затвердити нову програму підтримки економічної політики України stand-by (SBA) тільки після того, як зростання цін на газ для населення позначиться на тарифах на опалення. Відповідна інформація міститься в попередньому проспекті емісії єврооблігацій Міністерства фінансів, текст якого має агентство "Інтерфакс-Україна".
"Домовленість з експертами МВФ передбачає, що тарифи на опалення мають бути повністю переглянуті з урахуванням підвищення тарифів на газ до затвердження нової програми радою директорів Фонду", – зазначено в документі.
Для надання наступного траншу Україні в Міжнародному валютному фонді наполягали, щоб українська влада відкоригувала ціни на природний газ на внутрішньому ринку до рівня цін на імпорт.
19 жовтня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що з 1 листопада ціну на газ в Україні підвищать на 23,5%. Отже, вартість газу для населення становитиме 8550 грн за 1000 м&³3;. До 1 листопада населення буде отримувати газ за попередньою ціною – 6958 грн за 1000 м&³3;.
Цього самого дня у МВФ повідомили, що Україна і Фонд домовилися про нову 14-місячну програму співпраці, що передбачає надання $3,9 млрд. Остаточне рішення про нову програму виконком МВФ має ухвалити 2019 року.
24 жовтня Гройсман запевнив, що ціни на газ для населення не зростуть поточного опалювального сезону.
"Економічна правда" з посиланням на джерело повідомляла, що МВФ очікує підвищення цін на газ в Україні ще на 40%.