Нардеп Кацер-Бучковська: Аукціони із продажу восьми енергокомпаній – крок до посилення енергетичної безпеки
Запланований на серпень продаж енергокомпаній допоможе вирішити проблему зношеності мереж та підвищить інвестиційну привабливість енергетичного сектору України, заявила народний депутат від "Народного фронту", член парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Наталія Кацер-Бучковська.
Ризики для енергетичної безпеки України можна мінімізувати завдяки приватизації восьми енергетичних компаній, запланованої Фондом держмайна (ФДМ) на серпень 2017 року. Про це в коментарі виданню Gazeta.ua заявила народний депутат від "Народного фронту", член комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради Наталія Кацер-Бучковська.
"Лінії електропередач спрацьовані більш ніж на 60%, деякі українські енергетичні активи спрацьовані до 85% – це призводить до колосальних втрат на шляху до передавання електроенергії кінцевим споживачам, а також підвищує ймовірність припинення постачань узагалі. Щоб нівелювати зазначені загрози, я вважаю, що оголошення Фондом державного майна України початку проведення аукціонів із продажу пакетів акцій восьми енергокомпаній – абсолютно позитивний крок до посилення енергетичної безпеки", – сказала нардеп.
Приватизація також підвищить інвестиційну привабливість енергетичного сектору країни, уважає вона.
"Зараз уже є міжнародні інвестори, які зацікавлені в інвестуванні у наші державні активи. Наприклад, Harbin International Electric (компанія КНР) висловила особливу зацікавленість в участі в конкурсі з приватизації підприємств енергетичної галузі України", – повідомила політик.
Кацер-Бучковська додала, що проведена ФДМ рік тому міжнародна конференція допомогла потенційним інвесторам дістати всю потрібну інформацію.
"Улітку 2016 року ФДМ проводив масштабну міжнародну конференцію, на якій обговорювали питання інвестиційних можливостей України в енергетичному секторі. На конференції було презентовано умови інвестування у визначені урядом підприємства енергетичного сектору. Крім того, ще минулого року було презентовано дослідження, проведене міжнародними консалтинговими компаніями Pricewaterhousecoopers і Deloitte про стан та умови приватизації всіх енергетичних компаній, які виставлені на продаж державою. Усі зацікавлені інвестори мали можливість ознайомитися з цими документами", – зазначила вона.
Ті, хто виступає проти приватизації в секторі енергетики, заважає реформам, уважає народний депутат.
"Негативний вплив політичних популістів призводить до уповільнення процесу реформ у країні, а також до зниження ефективності державної політики у певних напрямках", – сказала Кацер-Бучковська.
Про початок проведення аукціонів із продажу пакетів енергетичних компаній ФДМ оголосив 24 липня на своєму офіційному сайті. На продаж виставили по 25% акцій "Одесаобленерго", "Донецькобленерго", "Донбасенерго", "Сумиобленерго", "ДТЕК Дніпроенерго", "ДТЕК Дніпрообленерго", "ДТЕК Західенерго", "Київенерго" .
Торги призначено на період з 15 до 18 серпня.