"Народний фронт" закликав усі фракції підписати подання до Конституційного Суду про неконституційність розпуску парламенту
У парламентській фракції "Народного фронту" заявили, що оскарження указу президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради є іспитом для держави на здатність захистити країну від "правового свавілля" і "руйнування основ державності".
Фракція "Народного фронту" закликала своїх колег по Верховній Раді приєднатися до подання в Конституційний Суд України щодо відповідності Основному закону указу президента України Володимира Зеленського від 21 травня "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів". Про це йдеться в повідомленні на сайті партії.
"Ми твердо заявляємо про те, що підписання цього подання є політичним і громадянським обов'язком кожного члена парламенту, оскільки мова йде про факт порушення Конституції найвищою посадовою особою держави – президентом України. На цьому фоні абсолютно безглуздими та безпідставними виглядають примітивні пояснення, що начебто йдеться про продовження роботи цього складу парламенту на кілька місяців. Ні! Або ми сьогодні захистимо Основний закон України від цинічної атаки, або його нехтування породжуватиме нові глобальні загрози для держави", – наголошують у повідомленні.
У "Народному фронті" заявили, що вже поставили свої підписи.
"Переконані, це іспит державницьких сил на здатність захистити країну від правового безчинства і руйнування основ державності. Сьогодні незаконно розпускають парламент – завтра здадуть частину території України чи дозволять російським військам перебувати в Донецьку або Луганську, як це свого часу зробив [президент України Віктор] Янукович Харківськими угодами, забезпечивши плацдарм російській армії для окупації Криму", – ідеться в заяві.
21 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. За словами президента, юридичною підставою для розпуску нинішнього складу Ради є відсутність із 2016 року коаліції.
Зеленський також звернувся до голови Верховної Ради Андрія Парубія з пропозицією скликати 22 травня позачергове пленарне засідання парламенту. Президент просив спікера внести до порядку денного питання про ухвалення змін до законів "Про вибори народних депутатів України" та "Про публічні закупівлі".
Президент пропонував скасувати мажоритарну систему і знизити прохідний бар'єр в Раду до 3%.
На засіданні парламенту 22 травня депутати не внесли до порядку денного сесії законопроектів Зеленського про зміни у виборче законодавство і про зміну системи держзакупівель під час виборів.