Новинський: Учорашнє голосування у Верховній Раді щодо питання введення воєнного стану продемонструвало повну поразку Порошенка
У тому вигляді, у якому Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану, сама собою ця ідея стає нонсенсом і насмішкою над "стратегічним генієм" людей із найближчого оточення президента України Петра Порошенка, заявив нардеп, лідер парламентської фракції Опозиційного блоку Вадим Новинський.
Президент України Петро Порошенко зазнав поразки під час голосування 26 листопада у Верховній Раді за введення воєнного стану в Україні, написав на своїй сторінці у Facebook глава фракції Опозиційного блоку Вадим Новинський.
"Учорашнє голосування у Верховній Раді щодо питання введення воєнного стану продемонструвало повну поразку Петра Порошенка. Йому не вдалося здійснити свій початковий задум і встановити диктатуру у країні, обмежити дію Конституції і скасувати або перенести президентські вибори. У тому вигляді, у якому рішення було проголосоване, сама собою ідея воєнного стану стає нонсенсом і насмішкою над "стратегічним генієм" людей із найближчого оточення президента", – уважає політик.
Новинський підкреслив, що парламент затвердив "воєнний стан у стилі "софт" – 30 днів замість 60, що призвело б до перенесення виборів президента на невизначений час, а також 10 областей замість усієї країни і чітке рішення провести президентські вибори 31 березня.
"Президентська команда настільки була впевнена в тому, що її варіант буде безмовно прийнято народними депутатами, що ще до голосування віддали початковий текст указу президента у друк – і сьогодні країна могла з подивом бачити, як "Урядовий кур'єр" вийшов з опублікованим без правок і змін документом. Петро Порошенко дістав найбільшу політичну поразку", – переконаний нардеп.
Новинський подякував Опозиційному блоку за голосування проти воєнного стану і додав, що "низка фракцій злагоджено відреагувала на виклик із боку президентської команди і спільними зусиллями відвела загрозу".
"Воєнний стан уведено в половині країни. Переважно це ті області, у яких сильні позиції Української православної церкви. Якщо влада одержить хоч якийсь обнадійливий сигнал із боку Стамбула щодо томосу, ніщо не може зупинити поплічників режиму в їхньому бажанні захопити храми і радикально перекроїти конфесійну карту – воєнний стан дає їм таку можливість, не зважаючи на запевнення Петра Порошенка в тому, що громадянські права не буде порушено, а держава не буде втручатися у справи церкви. Саме тому ми будемо здійснювати постійний контроль за дотриманням прав і свобод громадян на території десяти областей, у яких уведено воєнний стан, а також будемо оперативно інформувати міжнародні організації та дипломатичні представництва про факти виявлених порушень", – підсумував народний депутат.
Через загострення ситуації в Керченській протоці 26 листопада Верховна Рада підтримала указ президента України Петра Порошенка про введення воєнного стану в 10 областях України на 30 днів.
У Раді нацбезпеки і оборони України від 27 листопада повідомили, що особливий режим уводять у 10 областях України та внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії з 14.00 26 листопада.