Одна річ, коли телеканал критикує українську владу, і зовсім інша – коли поширює російську пропаганду – нардеп Висоцький
Низка ЗМІ, які "нібито українські", працює для досягнення однієї мети – демонтувати державу Україна, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від "Народного фронту", заступник голови комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Сергій Висоцький.
Українські телеканали можуть критикувати керівницТБо країни, однак поширення російської пропаганди – неприпустиме. Про це виданню "ГОРДОН" заявив нардеп від "Народного фронту", заступник голови комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Сергій Висоцький, коментуючи пропозицію парламенту ввести санкції проти каналів "112 Україна" і NewsOne.
"Перед Україною зараз стоїть найсерйозніший виклик за всю її новітню історію – буде держава чи ні. Наш ворог, Росія, використовує пропаганду в медіа як основний інструмент своєї гібридної агресії. Низка ЗМІ, які нібито українські, працює для досягнення однієї мети – демонтувати нашу державу. Ми знаємо, що той самий NewsOne контролює [екс-глава АП Андрій] Портнов, який після Революції гідності втік до Москви, де працює проти України. Також є дані про фінансування цього каналу людиною з путінського оточення [російським бізнесменом Олегом] Дерипаскою. Тобто вони поширюють в Україні російську пропаганду, завдання якої – поставити під сумнів українську державність і посіяти недовіру до наших інституцій", – зазначив нардеп.
За його словами, парламент має координувати свою діяльність зі спецслужбами.
"Росія маніпулює на темі свободи слова, щоб просувати свою пропаганду. Це, зокрема, стосується Європи та Америки. Наприклад, через медіа РФ втручалася у виборчий процес у США. Тому в Україні ми вважали за потрібне занести до санкційних списків канали, які поширюють пропаганду РФ. Українським парламентаріям довелося взяти на себе цю політичну відповідальність. Одна річ, коли телеканал критикує українську владу, і зовсім інша – коли поширює російську пропаганду. Щоб цього не відбувалося, необхідна координація зусиль політиків і спецслужб України. Сама Верховна Рада це питання вирішити не могла. Тому і запропонували звернутися до РНБО, щоб вона перевірила діяльність цих телеканалів", – резюмував Висоцький.
4 жовтня Верховна Рада підтримала проект постанови №9157, яким запропонувала Раді національної безпеки і оборони України ввести санкції проти телеканалів "112 Україна" і NewsOne.
Санкції передбачають низку обмежень, зокрема позбавлення ліцензій каналів, заборону на використання радіочастот і блокування активів. У проекті постанови запропоновано застосувати санкції до пов'язаних із телеканалом "112 Україна" компаній "Аріадна ТБ", "Новий формат ТБ", "ТБ Вибір", "Телерадіокомпанія "112 ТБ", "Лідер ТБ", "Партнер ТБ", а також до пов'язаного із NewsOne каналу "Новини 24 години".
29 серпня стало відомо, що власник NewsOne, батько позафракційного нардепа Євгенія Мураєва Володимир Мураєв передав телеканал в управління колишньому главі Адміністрації Президента часів Віктора Януковича Андрієві Портнову.
NewsOne неодноразово ставав об'єктом перевірок. Зокрема, у листопаді 2017 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України призначала перевірку телеканала за трансляцію "слухань" Конгресу США про Нацбанк. У січні 2018 року NewsOne призначили перевірку "через пропагандистські заяви щодо Революції гідності й позитивного зображення збройних сил РФ". 29 серпня Нацрада одноголосно винесла попередження телеканалу NewsOne за популяризацію збройних сил Росії як країни-агресора.
У квітні 2018 року про зміну власника повідомив канал "112 Україна": кінцевим бенефіціаром став громадянин Німеччини Едуард Катц, що володіє мовником через швейцарську компанію АТ "Плірофорієс АГ", повідомляла "Медианяня".
У серпні програма "Схеми" (спільний проект "Радіо Свобода" і телеканала "UA:Перший") опублікувала розслідування про зміну власника "112 Україна". Журналісти з'ясували, що Катц – житель німецької глибинки, який займається перепродажем автомобілів. Вони припустили, що це підставна фігура, котра прикриває перехід каналу у власність політика Віктора Медведчука. На те, що телеканал почав контролювати лідер "Українського вибору", на думку розслідувачів, вказує і зміна менеджменту: у червні генеральним продюсером "112 Україна" став Артем Марчевський. У розслідуванні йдеться, що він пов'язаний із рухом Медведчука.
Днями набрала 25 тис. підписів петиція з вимогою закрити телеканали "112" і NewsOne як такі, що "активно транслюють інформаційну політику "русского мира" в Україні.