Парубій про можливий перегляд мовного закону: Не сійте московський вітер – пожнете українську бурю
Нардеп від "Слуги народу", голова комітету Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко анонсував обговорення мовного питання, тому що, на його думку, закон про функціонування української мови, ухвалений Верховною Радою VIII скликання, зумовлює ризики для українського суспільства. Колишній спікер Верховної Ради, народний депутат від "Європейської солідарності" Андрій Парубій висловив думку, що в такий спосіб команда президента Володимира Зеленського підіграє Росії.
Колишній спікер Верховної Ради, народний депутат від "Європейської солідарності" Андрій Парубій висловив думку, що в разі перегляду ухваленого Радою минулого скликання мовного закону реакція українського народу буде "адекватною". Так він прокоментував заяву нардепа від "Слуги народу", голови комітету Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександра Ткаченка, який анонсував обговорення мовного питання з метою знайти компромісний підхід.
"Команда [президента України Володимира] Зеленського збирається переглядати закон України про мову. Скажу коротко: нічого у вас не вийде. Українську мову різні окупанти та їхні прислужники в Україні завжди намагалися знищити. Бо знали, що для українців саме мова є основою усвідомлення себе окремим і єдиним народом. Для "русского мира" ненависною є незалежна Українська держава, нестерпною є українська мова", – написав Парубій на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, наступ на українську мову є наступом на українську ідентичність і державність.
"Відповідь українців буде адекватною. Не сійте цей московський вітер, бо пожнете українську бурю", – додав нардеп.
16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. У законі зазначено, що українська – єдина державна мова в Україні. Цей статус передбачає обов'язковість використання української мови по всій країні в органах державної влади і місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійних обрядів.
Президент України Володимир Зеленський заявляв наприкінці квітня, що цей закон, на його думку, ухвалили "без широкого обговорення з громадськістю". "Після мого вступу на посаду президента буде зроблено ретельний аналіз цього закону, щоб переконатися, що в ньому дотримано всі конституційні права й інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу буду реагувати відповідно до конституційних повноважень президента України та в інтересах громадян", – сказав Зеленський.
Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявляв, що не бачить причин анонсувати внесення змін до мовного закону.
Ткаченко в інтерв'ю "Главкому" 19 лютого сказав, що на базі його парламентського комітету розпочато підготовку до круглих столів "стосовно чутливих питань, зокрема й мовного, щоб зрозуміти, який компромісний підхід можна було б знайти, який об'єднував би країну".