Перед публікацією "Панамського архіву" юристи Порошенка намагалися терміново прибрати його з власників офшорної компанії – "Слідство.Інфо"

Офшорну компанію Порошенка зареєстрували у серпні 2014 року
Фото: president.gov.ua

У фірмі-реєстраторі Mossack Fonseca у юристів президента України Петра Порошенка вимагали детальнішої інформації про фонд, якому збиралися передати акції офшорної компанії Prime Asset Partners Ltd., що належить президентові і якою керує батько Порошенка. У підсумку президент залишився єдиним акціонером компанії, зазначила журналіст "Слідства.Інфо" Анна Бабінець.

Перед публікацією "Панамського архіву" (Panama Papers) у 2016 році кіпрські юристи президента України Петра Порошенка намагалися вивести його з числа власників офшорної компанії Prime Asset Partners Ltd. із Британських Віргінських островів. Про це повідомила журналіст "Слідства.Інфо" Анна Бабінець.

Вона посилається на одержану німецькою газетою Süddeutsche Zeitung і передану Міжнародному консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) та Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) "нову порцію" документів юридичної фірми Mossack Fonseca за 2015–2017 роки.

"Юристи, зокрема, намагалися вивести персонально Порошенка з власників компанії, передавши його акції українському фонду. Однак не всі бажані зміни вдалося впровадити. І це не завадило Агентству фінансових розслідувань Британських Віргінських островів порушити справу щодо компанії українського президента, підозрюючи фірму у відмиванні грошей", – написала Бабінець.

Вона зазначила, що діяти юристи стали за кілька днів після того, як журналісти "Слідства.Інфо" і OCCRP надіслали до Адміністрації Президента України запит із запитаннями про віргінський офшор.

"Кіпрські юристи вирішили збільшити загальну кількість акцій в Prime Asset Partners із 1 тис. до 50 тис. До цього компанія мала лише 1 тис. акцій і одного акціонера – Петра Порошенка. Документами від 25 березня 2016 року юристи збільшили кількість акцій та передали всі акції Порошенка в український фонд "Прайм ессетс кепітал", напряму пов'язаний із Петром Порошенком", – пояснила журналістка.

Згідно з одержаними відомостями, у Mossack Fonseca вимагали детальнішої інформації про фонд, але оскільки його директором є батько президента, Олексій Порошенко, цієї інформації юристи, найімовірніше, не передавали. Петро Порошенко, отже, залишився єдиним акціонером Prime Asset Partners Ltd.

Наприкінці березня 2016 року з'явилося розслідування OCCRP про те, що Порошенко володіє офшорною компанією Prime Asset Partners Limited, яку у серпні 2014 року зареєстрував на Британських Віргінських островах.