У Держдепі заявили, що "Північний потік – 2" – це російська кампанія проти Європи

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря
Фото: ЕРА

Газопровід "Північний потік – 2" потрібен Росії, щоб одержати важелі управління в Західній Європі, заявив радник із питань європейської енергетичної безпеки Державного департаменту США Бенджамін Шмітт.

Проект газопроводу "Північний потік – 2" підриває колективну енергобезпеку Євросоюзу і суверенітет України. Про це 27 серпня у Києві заявив радник із питань європейської енергетичної безпеки Державного департаменту США Бенджамін Шмітт, повідомляє УНН.

За словами американського посадовця, газопровід потрібен Росії, щоб одержати важелі управління в Західній Європі.

"Він розділить Європу, зробить деякі країни залежними від російських енергоресурсів і відкриє шлях до політичної корупції... Цей проект не є просто комерційним для РФ, це просто для того, щоб отримати якісь важелі управління в Західній Європі і також мати політичний вплив там, щоб допомогти російським геополітичним цілям. Це практично російська кампанія проти Європи", – підкреслив Шмітт.

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.

Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

18 серпня пройшли переговори президента РФ Володимира Путіна і канцлера Німеччини Ангели Меркель. Вони тривали три години.

Перед початком переговорів Меркель заявила, що навіть після запуску "Північного потоку – 2" Україна "має відігравати свою роль у газовому транзиті до Європи". Путін зазначив, що цей газопровід "не закриває можливості продовження транзитного постачання російського газу через територію України".