Поляков звинуватив НАБУ в незаконному прослуховуванні телефонів чиновників і стеженні за Порошенком
Національне антикорупційне бюро України стежить за громадянами, зокрема відомство незаконно відстежувало пересування президента України Петра Порошенка, заявив нардеп від "Народного фронту" Максим Поляков.
Народний депутат від "Народного фронту" Максим Поляков заявив у Facebook, що Національне антикорупційне бюро України незаконно прослуховує телефони чиновників.
"Як виявилося, починаючи із 2016 року новостворений правоохоронний орган почав незаконно прослуховувати телефони громадян України і низки державних органів. За наявною інформацією, дозвіл на прослуховування отримано на 18 телефонів, проте реально прослуховувалися 114 телефонів", – написав Поляков.
За його словами, НАБУ прослуховувало телефони чиновників розвідки Міністерства оборони, Служби зовнішньої розвідки, Національної поліції, Служби безпеки України та інших установ, а також керівників вишів, юридичних і фізичних осіб.
Поляков заявив, що НАБУ відстежувало пересування громадян територією країни і трафік дзвінків між абонентами, а деякі дії здійснювало "на замовлення однієї із сусідніх держав".
"Як мені повідомив один із працівників НАБУ, на замовлення однієї із сусідніх держав прослуховувалися навіть телефони представників Міністерства оборони України та міністерств, які забезпечують охорону держави, більше того – було безпосереднє стеження за пересуванням Головнокомандуючого країни (президента України Петра Порошенка. – "ГОРДОН")", – додав Поляков.
Згідно з його повідомленням, Генпрокуратура здійснює розслідування за цими фактами.
Поляков також заявив, що звернувся з депутатським зверненням до голови СБУ Василя Грицака з проханням перевірити цю інформацію і наявність у діях керівництва НАБУ ознак державної зради.
Нардеп опублікував фото відповідного звернення.
19 червня 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро за підозрою в отриманні хабара затримали охоронця позафракційного нардепа Борислава Розенблата. За інформацією НАБУ, хабар передавали за розв'язання питання щодо ліцензування видобування бурштину. 20 червня керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький заявив, що хабар у розмірі $200 тис. було призначено Розенблату і Полякову.
11 липня Верховна Рада зняла недоторканність із Полякова, але не дала згоди на затримання та арешт.
21 липня суд призначив Полякову запобіжний захід у вигляді застави в розмірі понад 300 тис. грн і зобов'язання здати закордонний паспорт та носити електронний браслет. 25 липня депутат повідомив, що "як законослухняний громадянин вніс заставу". Водночас Поляков відмовляється надягати електронний браслет, аргументуючи це тим, що він нікуди не тікає і бере участь у процесуальних діях. У зв'язку із цим САП звернулася з клопотанням до суду про стягнення застави Полякова до бюджету держави.