Порошенко вніс у Раду законопроекти про скасування е-декларацій для антикорупційних громадських організацій
Президент України Петро Порошенко розраховує на ухвалення законопроектів про скасування е-декларування для членів громадських організацій Верховною Радою у першому читанні до кінця поточної сесії.
Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроекти "Про внесення змін до Податкового кодексу" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об'єднань та використання міжнародної технічної допомоги". Про це повідомляє прес-служба президента.
Порошенко зазначив, що розраховує на ухвалення законопроектів Верховною Радою у першому читанні до кінця поточної сесії, а зауваження та пропозиції громадських організацій можна буде внести під час підготовки законопроектів до другого читання.
Заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків зазначив, що законопроекти пропонують "прозорість" діяльності громадських організацій і фізичних осіб – підприємців, які безпосередньо отримують кошти донорів – міжнародну технічну допомогу.
Він також підкреслив, що публічну звітність будуть подавати всі громадські організації незалежно від спеціалізації та джерел доходів. Але звіти стосуватимуться тільки діяльності організацій і не міститимуть інформації про власність або майно цих організацій чи їхніх посадових осіб.
Шимків додав, що законодавча ініціатива передбачає скасування зобов'язання представників громадських організацій звітувати у рамках е-декларування, як передбачено законом "Про запобігання корупції".
23 березня Верховна Рада проголосувала в другому читанні і в цілому за законопроект №6172, звільнивши низку груп військовослужбовців від обов'язку подавати е-декларації. Водночас Рада також ухвалила низку поправок до законопроекту, зобов'язавши, зокрема, подавати електронні декларації членів громадських організацій і всіх їхніх контрагентів.
У посольстві США в Україні заявили, що через рішення Верховної Ради можуть постраждати "члени громадянського суспільства".
Єврокомісар із питань європейської політики сусідства й розширення Йоганнес Ган також розкритикував внесені Радою зміни в закон.
На зустрічі з громадськими активістами президент заявляв, що законопроект потрібно підписати заради військових. Сторони домовилися створити робочу групу з метою розроблення змін до документа.