Пристайко – США: Будь ласка, не втягуйте нас у свої внутрішньополітичні події
Україні важлива двопартійна підтримка в Конгресі й вона не збирається брати участі у внутрішньополітичній боротьбі у США, підкреслив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.
Україна просить не втягувати її у внутрішньополітичну боротьбу у США. Про це сказав міністр закордонних справ України Вадим Пристайко на брифінгу 20 січня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Що стосується імпічменту – ця тема вже настільки часто згадується, настільки нам, вибачте, набридла, що ми вкотре хочемо сказати (це до американської сторони): будь ласка, не втягуйте нас у свої внутрішньополітичні події. Для нас підтримка з обох сторін (Демократичної і Республіканської партій. – "ГОРДОН") у Конгресі США – запорука стійкості наших відносин зі США. Ми не брали і не збираємося брати участі у внутрішньополітичній боротьбі, і так само сподіваємося, що і в нашій внутрішньополітичній боротьбі інші сторони не беруть... Нашого сліду там немає, не треба шукати те, чого немає", – сказав він.
24 вересня спікерка Палати представників, представниця Демократичної партії Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту Трампа через скандал, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск глави Білого дому на Зеленського під час телефонної розмови 25 липня.
25 вересня було опубліковано стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. Вона свідчить, що президент порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".
Глава Білого дому називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної бесіди його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у передвиборчу кампанію у США.
На засіданні 18 грудня Палата представників Конгресу США схвалила обидві статті обвинувачення в межах процедури імпічменту Трампа: "зловживання службовим становищем", а також "перешкоджання роботі Конгресу" під час проведення розслідування. Демократи вважають, що глава Білого дому заради власної політичної вигоди проігнорував національні інтереси США. Трамп став третім американським президентом, якому оголосила імпічмент Палата представників.
У Білому домі заявили, що Трамп хоче якнайшвидшого розгляду питання про імпічмент у Сенаті Конгресу США. Більшість у Сенаті належить однопартійцям нинішнього американського президента – представникам Республіканської партії.
Сенат 16 січня розпочав процес у справі про імпічмент Трампа.
18 січня члени Палати представників США передали в Сенат 111-сторінковий документ з обґрунтуванням імпічменту Трампа. Юристи президента наполягають, що обидві статті імпічменту має бути відхилено.