"Путіна не можна розжалобити закликами про дітей". Геращенко дорікнула Зеленському за відсутність тиску на Росію
Україна за час президентства Володимира Зеленського жодного разу не скликала Ради Безпеки ООН через невиконання Росією рішення Міжнародного трибуналу про звільнення українських військовополонених моряків, тоді як Росія вже вдруге впродовж двох місяців скликає Радбез через український закон про мову, підкреслила перша віцеспікерка Верховної Ради Ірина Геращенко.
Перша віцеспікерка Верховної Ради Ірина Геращенко дорікнула президенту України Володимирові Зеленському через відсутність тиску на Росію.
"Зовнішня політика вимагає активних дій. [Президента Росії Володимира] Путіна не можна розжалобити закликами про дітей, його країна вбивала дітей у Чечні, у Сирії, в Україні. Його, звичайно, можна розсмішити, думаю, останній місяць він сміється без перерви. Але зупинити його можна не сміхом чи сльозами, а тільки тиском", – написала вона у Facebook у ніч на 2 липня.
Геращенко зазначила, що за час президентства Зеленського Україна жодного разу не скликала Ради Безпеки ООН через невиконання Росією рішення Міжнародного трибуналу про звільнення українських військовополонених моряків. Водночас РФ ініціює засідання Радбезу ООН щодо українського мовного закону вже вдруге – перше відбулося в день інавгурації президента, 20 травня, проте тоді питання не внесли до порядку денного.
Крім того, за словами віцеспікерки, Франція й Німеччина "за спиною" України домовляються про повернення Росії в Парламентську асамблею Ради Європи, а "українська влада із цим погоджується".
"У світовій пресі виходять нищівні статті про повернення російської делегації та ганьбу асамблеї, але там немає статей українського президента із закликом до європейських політиків не зраджувати принципи", – додала вона.
Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. У 2017 році Росія зупинила сплату внесків до бюджету Ради Європи (приблизно €33 млн на рік), що призвело до фінансової кризи в організації.
Сім країн, що проголосували проти повернення РФ у ПАРЄ, підготують спільну резолюцію щодо ситуації в асамблеї.
1 липня комітет Верховної Ради у закордонних справах рекомендував українському парламенту зупинити участь постійної делегації у роботі ПАРЄ до оприлюднення висновків Венеціанської комісії щодо повноважень делегатів від Держдуми РФ, обраних за участю жителів окупованого Криму. Комітет також звернувся до спікера Верховної Ради з вимогою відкликати запрошення для спостерігачів від ПАРЄ на дострокові парламентські вибори в Україні 21 липня.