Рада Європи готова позбавити себе повноважень, щоб задовольнити інтереси РФ – Кулеба
ПАРЄ може відмовитися від функцій, які дають їй можливість впливати на держави, аби ті дотримувалися принципів верховенства права, захисту прав людини і демократії, заявив постпред України в Раді Європи Дмитро Кулеба.
Рада Європи готова обмежити свої повноваження, щоб повернути в Парламентську асамблею російську делегацію. Про це в інтерв'ю "Європейській правді" заявив представник України при РЄ Дмитро Кулеба.
"Організація готова сама себе обмежити, позбавити повноважень заради того, щоб задовольнити інтереси однієї держави, яка є найбільшим порушником міжнародного права на континенті", – зазначив дипломат.
За словами Кулеби, ПАРЄ зараз є серйозним інститутом, який може впливати на держави та їхню політику.
"А зараз асамблеї пропонують піти шляхом ампутації. Вони готові самі собі ампутувати руку, якою вони впливали на держави, аби ті дотримувалися принципів верховенства права, захисту прав людини і демократії. І це – драма, це – трагедія Ради Європи", – сказав посол.
Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. 28 січня 2015 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій продовжила санкції проти Росії і позбавила її права голосу до квітня. На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ до кінця 2015 року. РФ відмовилася подавати заявку на підтвердження повноважень на 2016 і 2017 роки.
У вересні 2017 року віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой заявив, що Росія не буде фінансувати ПАРЄ 2018 року.
Сума щорічного внеску Росії на фінансування ПАРЄ становить приблизно €40 млн.
29 червня 2018 року бюро ПАРЄ за підсумками засідання у Страсбурзі ухвалило рішення про термінове розроблення рішення, яке дасть змогу повернути російську делегацію до роботи в асамблеї.
"Підготувати до сесії в жовтні 2018 року доповідь по пропозиціях щодо доповнень і змін тих правил асамблеї, які стосуються підтвердження та оспорювання повноважень і прав національних делегацій", – ідеться в документі.
Наразі ПАРЄ має право накладати обмеження на делегації країн, які грубо порушують принципи Ради Європи. Остаточне рішення, як очікують, буде ухвалено на жовтневій сесії асамблеї.