Рада суддів України заявила про тиск із боку Адміністрації Президента
Співробітники Адміністрації Президента вимагали від голів українських судів доручити своїм делегатам у Раді суддів України зірвати засідання 21 червня, заявив голова ради, суддя Верховного Суду України Олег Ткачук.
Рада суддів України заявила про тиск із боку Адміністрації Президента. Про це йдеться в заяві голови ради, судді Верховного Суду України Олега Ткачука, опублікованій 21 червня пресслужбою РСУ у Facebook.
Ткачук повідомив, що сьогодні, 21 червня, має відбутися чергове засідання ради, на якому обиратимуть суддів Конституційного Суду та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. На сайті ради зазначено, що засідання має розпочатися о 12.00.
"Напередодні, сьогодні вночі та зранку, до мене почала надходити інформація від суддів із різних регіонів України, членів Ради суддів України про те, що з Адміністрації Президента України головам судів надходять телефонні дзвінки з вимогою дати розпорядження делегованим від цих судів до Ради суддів України членам зірвати проведення засідання ради", – заявив Ткачук.
Він не уточнив, хто зі співробітників АП телефонував суддям. Не зазначено також, у яких судах отримували розпорядження з Адміністрації Президента.
Голова РСУ стверджує, що ситуація, яка склалася, свідчить про "реальну загрозу для судової влади" і може підірвати її авторитет як арбітра в судових спорах.
Ткачук заявив, що такі спроби підірвати довіру до здатності судової влади самостійно вирішувати внутрішні проблеми, було продемонстровано під час зустрічі заступника глави АП Руслана Рябошапки із заступником голови ради суддів Вадимом Бутенком.
"Ніколи раніше працівники апарату Адміністрації Президента не дозволяли собі публічно демонструвати керівну і спрямовуючу роль у судовій владі", – зазначив голова ради.
Він закликав президента України Володимира Зеленського, генпрокурора Юрія Луценка та директора Державного бюро розслідувань вжити невідкладних заходів, щоб припинити й запобігти тиску співробітників АП на суддів, а також притягнути винних до відповідальності.
Пізніше Адміністрація Президента заявила, що слова Ткачука – наклеп, який свідчить про спроби "самозбереження" в судовій системі осіб, котрі звикли чинити вплив на українське правосуддя.
"Наклепницькі закиди з'явилися невдовзі після того, як Руслан Рябошапка оголосив про докорінну ревізію результатів так званої судової реформи [експрезидента] Петра Порошенка", – ідеться в заяві АП.