Шабунін: МВФ дає гроші не за голосування щодо антикорупційного суду, а за законодавчу базу для його створення. М'яч на полі президента
Ухвалена редакція законопроекту про антикорупційний суд виявилася кращою, ніж можна було очікувати від нинішнього складу українського парламенту, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
Президенту України Петрові Порошенку необхідно внести на розгляд Верховної Ради законопроект про створення Вищого антикорупційного суду в Києві. Про це виданню "ГОРДОН" заявив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін, коментуючи ухвалення парламентом законопроекту про створення антикорупційного суду.
"Оцінювати результат можна буде, коли суд запрацює. Навіть коли виберуть перших суддів. Для запуску процесу потрібна воля президента. Адже згідно з Конституцією він має тепер внести у Верховну Раду законопроект, що складається з одного речення: створити Вищий антикорупційний суд у місті Києві. Якщо він залишить це до осені, ми втратимо два з половиною місяці. МВФ дає гроші не за голосування щодо антикорупційного суду, а за законодавчу базу для його створення. М'яч на полі президента. У нього є три тижні, максимум місяць", – підкреслив Шабунін.
Він зазначив, що ухвалена редакція законопроекту перевершила його очікування.
"Верховна Рада ухвалила нормальну робочу редакцію законопроекту про антикорупційний суд. Кращу, ніж можна було очікувати від нашої політичної еліти. Дякую парламенту і, насамперед, спікеру за дискусію перед ухваленням законопроекту. Міжнародні експерти здобули право вето, яке з президента видавлювали всім білим світом. Із мінусів – формулювання, що стосується міжнародних організацій, які делегують своїх експертів. Там так прописано, що у нас випадають Світовий банк та Організація економічного співробітництва і розвитку. Так, це мінус, але не смертельний", – сказав Шабунін.
22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд".
1 березня 2018 року парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні.
23 травня депутати почали розгляд законопроекту у другому читанні. 7 червня комітет затвердив останню редакцію законодавчого акта, після чого Верховна Рада ухвалила закон.
Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні мають створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.
Створення антикорупційного суду є умовою отримання Україною чергового траншу МВФ.