"Слуга народу" вирішила переписати законопроєкт про введення імперативного мандата в Раді після бунту нардепів – ЗМІ

У Раді зареєстровано кілька законопроєктів, які передбачають запровадження імперативного мандата

Фото: Слуга Народу / Facebook

Джерело "Української правди" у фракції "Слуга народу" зазначило, що значна частина народних депутатів хоче, щоб законопроєкт №1038 про введення імперативного мандата у Верховній Раді відкликали.

Народні депутати від партії "Слуга народу", яких не влаштував законопроєкт №1038, що передбачає введення імперативного мандата в Раді, наполягли на тому, щоб доопрацювати документ і внести до нього правки до розгляду, повідомляє "Українська правда" з посиланням на представників "Слуги народу".

"Деякі групи категорично відмовлялися в будь-якому вигляді розглядати цей законопроєкт. Там чати розривалися, сварки були жахливі, коли з'явився ще один законопроєкт – №1045 ["Про внесення змін до регламенту Верховної Ради України щодо приведення у відповідність із Конституцією України"] – і депутатів про нього ніхто не повідомляв", – сказало одне з джерел.

Ще один співрозмовник у фракції зазначив, що значна частина народних депутатів хоче, щоб законопроєкт №1038 відкликали.

"Щоб погасити вогонь, ми домовилися з [головою "Слуги народу" Давидом] Арахамією, що його ніхто не буде зараз виносити. Взамін із кожної з 15-ти груп висувають по одному представнику, і всі вони разом допрацьовуватимуть законопроєкт. Без доопрацювань нічого в залі не з'явиться", – заявив співрозмовник.

За інформацією "Української правди", 12 вересня депутати "Слуги народу" висловили велике невдоволення проєктом закону №1038.

Вони заявили, що таким законом Офіс президента й керівництво партії хочуть зробити з них "абсолютно ручних тваринок".

29 серпня депутати від "Слуги народу" подали в Раду законопроєкти №1038 і №1045 про імперативний мандат, але 11 вересня останній проєкт закону відхилив профільний комітет. Водночас 6 вересня у Раді зареєстрували два альтернативні проєкти: №1045-1 авторства двох депутатів від "Слуги народу" та №1038-1 від нардепки із фракції "Батьківщина" Альони Шкрум (профільний комітет уже відхилив його).

11 вересня депутат Верховної Ради дев'ятого скликання від партії "Слуга народу" Олександр Дубінський оприлюднив відео у Facebook, у якому закликав керівництво фракції відмовитися від намірів запровадити цю норму. 

"Я це розглядаю як дурну спробу нишком протягнути норму, яка підірве фракцію зсередини. Але, з іншого боку, я вважаю це доволі позитивним моментом. Нас стимулювали читати всі законопроєкти", – сказав Дубінський.

Імперативний мандат передбачає обмеження в діях посадовця якими-небудь умовами, під час порушення яких його може бути відкликано. Депутата можуть обмежити забороною на вихід із фракції, якщо його було обрано за партійними списками від виборчого об'єднання, партії або блоку, що утворив цю фракцію.

Раніше імперативний мандат працював тільки у випадках із депутатами, які пройшли в Раду за списками. Наприклад, у 2016 році з'їзд партії БПП ухвалив рішення відібрати депутатські мандати в Миколи Томенка та Єгора Фірсова, які вийшли із фракції. На мажоритарників це правило не поширювалося.