Справа заводу "Краян". Підозру вручили ще чотирьом особам
У Національному антикорупційному бюро повідомили, що підозри вручили чотирьом фактичним організаторам і контролерам схеми заволодіння 92,6 млн грн коштів із міського бюджету Одеси під час купівлі будівлі заводу "Краян".
24 січня детективи Національного антикорупційного бюро за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про підозру ще чотирьох фігурантів справи, інформує пресслужба НАБУ.
У бюро не розкривають імен нових підозрюваних, але називають їх фактичними організаторами і контролерами схеми заволодіння 92,6 млн грн коштів із міського бюджету Одеси під час купівлі будівлі заводу "Краян".
Ідеться про фізичну особу, яка здійснювала фактичний нагляд за компанією "Еліт Девелопмент" у схемі, двох фізосіб, які координували взаємодію учасників схеми, і пособницю, яка представляла групу осіб, що мають вплив на чиновників Одеської міськради.
Отже, кількість підозрюваних у справі зросла до 12. Вісьмом із них висунули обвинувачення, справу розглядають у суді.
За даними слідства, у вересні 2016 року Одеська міськрада придбала будівлю заводу "Краян" за 185 млн грн у приватної структури, яка на початку 2016 року купила його на аукціоні, організованому ліквідатором підприємства, за 11,5 млн грн. Отримані від міської влади кошти фірма-продавець спробувала перерахувати компанії, як стверджують у прокуратурі, з ознаками фіктивності.
3 жовтня 2018 року в НАБУ повідомили, що прокурори САП вручили вісьмом підозрюваним, серед яких мер Одеси, обвинувальний акт у справі заводу "Краян". 5 жовтня стало відомо, що прокуратура передала до одеського суду обвинувальний акт стосовно Труханова.
14 листопада Малиновський райсуд Одеси почав розглядати кримінальне провадження щодо Труханова та інших чиновників Одеської міськради.
У травні 2019-го САП погодила зміну обвинувачення і знизила суму збитку до 92,6 млн грн.
25 червня 2019 року на засіданні Малиновського районного суду Одеси представник державного обвинувачення під час дебатів запросив для Труханова покарання у вигляді 12 років тюремного ув'язнення, для інших обвинувачених – від семи до 11 років.
Окрім того, прокурори просили конфіскувати майно фігурантів справи і заборонити їм обіймати державні посади протягом трьох років.
9 липня суд завершив оголошення виправдувального вироку на 400 сторінок – Труханова та інших підозрюваних визнали невинними, склад кримінального правопорушення у їхніх діях не доведено.
31 липня голова САП Назар Холодницький оскаржив вирок.