Топчішвілі: В Україні багатство й успіх роблять рукостискальними запеклих кримінальних елементів, відвертих розкрадачів бюджету, просто злодіїв
Західному інвесторові впадає у вічі, що в Україні не приховують кумівства і "нечистоплотності" в методах боротьби за ринкові преференції, сказав в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" американський бізнесмен Гіві Топчішвілі.
У будь-якій країні, що розвивається, інвестори стикаються з корупцією, монополізацією і зарегульованістю. Таку думку в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" висловив американський бізнесмен, засновник і президент компанії 9.8 Group Гіві Топчішвілі.
Як приклад він навів Латинську Америку, Мексику та В'єтнам.
"У розвинених країнах бізнес теж стикається з подібними явищами, нехай і в значно відполірованому вигляді. Хоча там інструменти на зразок лобізму та GR – це, безумовно, прозорі й цілком легітимні форми впливу та тиску на, скажімо так, "ринок ухвалення рішень". Але що відрізняє саме Україну і що особливо впадає у вічі західному інвесторові – це неприховані кумівство і нечистоплотність у методах боротьби за ринкові преференції. Гадаю, це насамперед наслідок відсутності незалежної судової та правоохоронної систем", – сказав Топчішвілі.
Дивним є те, що люди особливо не приховують своїх зв'язків і кумівства, "у такий спосіб деморалізуючи власне оточення і створюючи відчуття вседозволеності й розбещеності", підкреслив він.
"І ми знову повертаємося до болючого для Заходу питання репутації. В Україні багатство й успіх роблять рукостискальними запеклих кримінальних елементів, відвертих розкрадачів бюджету, просто злодіїв, які прикриваються гарними схемами і налощеною зовнішньою атрибутикою", – заявив Топчішвілі.
Топчішвілі: Головна проблема для західного інвестора в Україні – наявність кваліфікованих кадрів. Точніше, їх відсутність. Читайте повний текст інтерв'ю
У січні 2019 року міжнародна антикорупційна організація Transparency International повідомляла, що Україна піднялася на 10 місць у рейтингу сприйняття корупції, посівши 120-те місце серед 180 країн світу.