Труба назвав очікуваним оприлюднення результатів прослуховування нібито його розмов
Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба вважає, що найближчим часом у Telegram-каналах можуть оприлюднити нові записи нібито його розмов.
Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що оприлюднення в Telegram-каналі "Трубу прорвало" записів розмов нібито з його кабінету було "до певної міри очікуваним".
Він сказав про це в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на каналі "Україна" 22 листопада, відповідаючи на запитання, чи його голос чутно на цих записах.
"Я хочу, щоб присутні звернули увагу на те, у який період часу ці записи були оприлюднені, хто саме перший їх оприлюднював і хто їх "розганяв". І це буде відповідь на питання, для чого вони потрібні й кому", – заявив Труба.
Він зазначив, що не може жодним чином відповідати за "шоу, яке відбувається із записами", оскільки "шоу із записами – це не стиль роботи директора ДБР".
"Я вважаю, що такі факти (пристрої для прослуховування, які знайшли в кабінеті Труби у вересні. – "ГОРДОН") – це загроза незалежності правоохоронної системи. Оскільки в керівника новоствореного правоохоронного органу протягом великого періоду часу, це не був один місяць, це не був один тиждень, це був набагато більший період часу, проводилися прослуховування", – додав директор ДБР.
Труба не сказав, чи його голос чутно на записах.
Директор ДБР припускає, що проти нього "готуються чергові провокації і чергові викиди записів на Telegram-каналі". За словами директора ДБР, такі матеріали можуть оприлюднити до річниці запуску роботи ДБР – 27 листопада, або в день розгляду Верховною Радою законопроєкту про перезапуск роботи бюро – 3 грудня.
Відповідаючи на запитання про те, чи обговорює він розслідувані слідчими ДБР справи з Офісом президента України, Труба сказав, що в ОП відбуваються робочі наради, на яких присутні, окрім директора ДБР, й інші керівники правоохоронних органів.
"Ці наради відбуваються по мірі потреби, але в жодному випадку ні на нарадах, ні в телефонних зв'язках я ніколи не отримував жодних вказівок про спрямування розслідування чи про акцент на будь-яке кримінальне провадження", – стверджує він.
21 вересня Труба повідомив, що в його кабінеті виявили апаратуру для прослуховування. ДБР відкрило кримінальне провадження за цим фактом.
20 листопада на Telegram-каналі "Трубу прорвало" оприлюднили записи з розмовами. Автори стверджують, що на них зафіксовано бесіди Труби у своєму кабінеті про розслідувані відомством справи. Нібито вказівки, кого допитувати, кого "підвісити", а кого "доганяти", ідуть безпосередньо з Офісу президента. Головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов заявив, що його джерела підтверджують достовірність опублікованих у Telegram аудіозаписів.
Президент України Володимир Зеленський сказав, що поки що не може коментувати, але вивчить це питання. Труба назвав записи фейком і провокацією і відмовився коментувати їх.
16 листопада нардепи підтримали звільнення Труби після набуття чинності змін до закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо вдосконалення діяльності ДБР та перезапуску відомства. Нардеп від групи "За майбутнє" Тарас Батенко поставив відповідну правку №320 на підтвердження, але парламентарії не встигли розглянути законопроєкт. Документ можуть розглянути 3 грудня, повідомив спікер парламенту Дмитро Разумков.
Під час розгляду профільним комітетом поправок до другого читання Труба виступав проти свого звільнення після перезапуску ДБР. За його словами, багатьом посадовцям не подобається робота бюро.