У Бухаресті Клімкін запевнив, що жодної румунської школи в Україні не закриють
Український закон "Про освіту" не передбачає асиміляції нацменшин, запевнив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час візиту до Бухареста запевнив румунських парламентаріїв, що жодної румунської школи в Україні не закриють. Про це повідомила у своєму Twitter прес-секретар українського МЗС Мар'яна Беца.
"Він ще раз наголосив: жодна румунська школа не буде закрита. Ніякої асиміляції", – написала Беца.
Вона зазначила, що міністр роз'яснив парламентаріям положення закону.
Раніше Беца повідомила, що парламент Румунії виступає за конструктивне обговорення законодавчого акта.
5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому закон "Про освіту". 28 вересня він набув чинності.
Документ уводить 12-річну шкільну освіту та посаду освітнього омбудсмена, а також розширює використання української мови в навчанні.
Занепокоєння щодо мовної статті в законі висловили Угорщина, Молдова, Польща, Росія, Болгарія та Греція.
26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".
12 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій висловила занепокоєння новим українським законом "Про освіту". У документі наголошують, що новий закон спричинить суттєве скорочення прав національних меншин. Українська делегація, крім Мустафи Джемілєва, проголосувала проти.
Під час дебатів представник Румунії Аттіла Короді заявив: "Тиск на меншини нічого доброго вам не дає. Добросусідські зв'язки з Угорщиною, Румунією, Польщею необхідні. Якщо ви будете підривати мости, це вашій країні не допоможе".