У Євросоюзі занепокоєні рішенням суду надати доступ до телефона журналістки Седлецької
Рішення суду про надання Генпрокуратурі України доступу до мобільного телефона журналістки Наталії Седлецької, зокрема до її повідомлень та геолокації, викликає серйозні питання в Європейського союзу.
У Європейському союзі занепокоєні рішенням Печерського районного суду Києва надати Генпрокуратурі доступ до телефона журналістки "Радіо Свободи" Наталії Седлецької. Про це йдеться в заяві спікера Європейської служби зовнішніх зв′язків Майї Косьянчич, яке є в розпорядженні "Європейської правди".
"Рішення суду про надання Генпрокуратурі доступу до мобільного телефона міжнародно визнаної журналістки Наталії Седлецької, включаючи її повідомлення та геолокацію, викликає дуже серйозні питання. Ніяке рішення суду не повинно порушувати основні свободи ЗМІ та міжнародні журналістські стандарти, такі як захист джерел журналістів", – зауважила вона.
У своїй заяві Косьянчич підкреслила, що слідча журналістика значною мірою сприяє боротьбі з корупцією в Україні. Вона також висловила надію, що українська влада забезпечить журналістів сильним юридичним захистом.
3 вересня агентство "Українські новини" повідомило, що Печерський райсуд Києва дозволив ГПУ доступ до телефонних контактів Седлецької за період із 19 липня 2016 року до 16 листопада 2017 року включно. Доступ одержано у зв'язку з розслідуванням справи про ймовірне розголошення державної таємниці й даних досудового слідства директором НАБУ Артемом Ситником.
4 вересня "Радіо Свобода" назвало одержання доступу до телефонів журналістки грубим порушенням міжнародних стандартів. "Transparency International Україна" вважає рішення суду заангажованим і невмотивованим.
5 вересня глава ГПУ Юрій Луценко заявив, що одержання через суд даних локалізації телефона журналістки – єдиний спосіб здобути інформацію у справі, у якій фігурує Ситник.