У МЗС Німеччини закликали РФ якнайшвидше заплатити членський внесок до бюджету Ради Європи
У міністерстві закордонних справ Німеччини заявили, що, незважаючи на рішення Парламентської асамблеї Ради Європи, яке дозволяє РФ повернуться в асамблею, ставлення федерального уряду до незаконної анексії Криму Росією не змінилося.
Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас закликав РФ якнайшвидше заплатити членський внесок до бюджету Ради Європи. Відповідну заяву опубліковано 25 червня на сайті німецького зовнішньополітичного відомства.
Він зазначив, що Німеччина зацікавлена в повноправному членстві РФ у Раді Європи. Вихід Росії був серйозним ударом по захисту прав людини в цій країні, вважає дипломат.
"Це теж гарна новина для російського громадянського суспільства. Громадяни Росії повинні, як і раніше, мати можливість звертатися до правосуддя в Європейському суді з прав людини", – сказав Маас.
Глава МЗС Німеччини підкреслив, що тепер важливо розробити механізм, за допомогою якого проти окремої держави можна було б увести санкції за "відповідні проступки".
"Ми й далі нагадуватимемо Росії про зобов'язання, які вона взяла на себе щодо членства в Раді Європи. До них належить швидке відновлення російських членських внесків", — додав федеральний міністр.
У МЗС Німеччини зауважили, що ставлення федерального уряду до незаконної анексії Криму не змінилося.
"Уряд Німеччини не прийме цього порушення міжнародного права. Саме тому Євросоюз продовжив санкції проти Росії минулого тижня", – підкреслили у відомстві.
Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. На знак протесту у 2017 році Росія зупинила сплату внесків до бюджету Ради Європи (приблизно €33 млн на рік), що призвело до фінансової кризи в організації. У Росії заявили, що РФ виплатить Раді Європи борг щодо внесків (орієнтовно €60 млн), якщо ПАРЄ "усуне загрозу дискримінації національних делегацій".
У попередні роки вже було кілька спроб зняти санкції з російської делегації в ПАРЄ (цю ідею підтримує і генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд), але вони не мали успіху.
У ніч на 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, яка дає Росії можливість повернутися в асамблею.
Після цього українська делегація вирішила припинити участь у роботі асамблеї.
25 червня Україна і Грузія оскаржили повноваження російської делегації в ПАРЄ.