У Полтавській області активісти "Нацкорпусу" і "нацдружин" виявили приймальні КПУ в приміщенні райсуду і прокуратури
Активісти заявили, що прокуратура нічого не могла зробити з офісом Комуністичної партії в Зінькові.
У місті Зіньків Полтавської області активісти "Національного корпусу" та "національних дружин" виявили офіс Комуністичної партії України і винесли звідти заборонену символіку. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook колишній командир полку "Азов", глава організації "Терен-Схід" (входить до "Національного корпусу") Максим Жорін.
"Сьогодні активісти "Національного корпусу. Полтава" та "національних дружин" завітали до міста Зіньків Полтавської області, щоб навести порядок! Суть у тому, що в приміщенні районного суду, де ще знаходиться прокуратура, знайшли два кабінети приймальні Комуністичної партії України, що є забороненою", – написав він.
За словами Жоріна, активісти вилучили з кабінетів багато комуністичної символіки, портретів Леніна, комуністичних книг і програм партії. Активіст зазначив, що в прокуратурі знали про приймальні та діяльність Компартії, але "не могли нічого вдіяти".
Полтавський "Національний корпус" на своїй сторінці у Facebook виклав відео, записане у будівлі. На ньому активісти сперечаються з комуністом, який запевняв їх, що діяльність Компартії в Україні не заборонена.
"Бюст Леніна ніхто нікому не забороняв. Він нікому не заважає", – відповів він на запитання, що робить у приміщенні скульптура комуністичного вождя.
Пакет законів про декомунізацію Верховна Рада ухвалила 9 квітня 2015 року, 15 травня президент України Петро Порошенко підписав ці документи. Ними заборонено радянську символіку і засуджено комуністичний режим.
23 липня 2015 року Міністерство юстиції України затвердило правовий висновок комісії з питань дотримання закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки", який підтвердив невідповідність символіки і статуту КПУ вимогам чинного законодавства. У зв'язку з ухваленням пакета законів про декомунізацію Мін'юст заборонив трьом комуністичним партіям брати участь у виборах.
У грудні 2015 року Окружний адміністративний суд Києва заборонив діяльність Компартії України. 15 січня 2016 року в Київському апеляційному адміністративному суді було відкрито кримінальне провадження щодо апеяційної скарги КПУ, розгляд справи триває досі. У Міністерстві юстиції України повідомили, що поки рішення суду про заборону не набуло чинності, Компартія може продовжувати свою діяльність.