Україні потрібно шукати інші джерела природного газу – Болтон
Якщо проект "Північний потік – 2" буде реалізовано, Україна може залишитися у ризикованій ситуації, оскільки Росія, навіть якщо зобов'язується, не буде постачати достатніх обсягів газу, заявив радник президента США Дональда Трампа Джон Болтон.
Україна має шукати альтернативні джерела природного газу, щоб не залежати від Росії. Про це 24 серпня на брифінгу в Києві заявив радник президента США Джон Болтон, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Болтон зазначив, що президент США Дональд Трамп висловлював стурбованість щодо "Північного потоку – 2". Американський лідер підкреслив "не тільки економічну важливість цього питання в Європі, але і стратегічну", заявив радник.
"Безумовно, це те, що пов'язано з монополією постачальника критично важливих енергоресурсів. Альтернативний варіант для України та інших країн – знаходити інші джерела та ресурси природного газу", – додав він.
Болтон підкреслив, що якщо проект "Північний потік – 2" буде реалізовано, "Україна залишиться у ризикованій ситуації, оскільки Росія, навіть якщо зобов'язується, не буде постачати достатніх обсягів газу".
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Довжина маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.
Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
18 серпня відбулися переговори президента РФ Володимира Путіна і канцлера Німеччини Ангели Меркель. Вони тривали три години.
Перед початком переговорів Меркель заявила, що навіть після запуску "Північного потоку – 2" Україна "має відігравати свою роль у газовому транзиті до Європи". Путін зазначив, що цей газопровід "не закриває можливості продовження транзитних постачань російського газу через територію України".
22 серпня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що "Північний потік – 2" позбавить Україну транзиту газу, незважаючи на гарантії Росії.