В Угорщині заявили, що новий український закон про освіту "повністю суперечить Конституції"

В Угорщині назвали ухвалене в Україні рішення "безпрецедентним порушенням" прав угорців, які мешкають в Україні
Фото: ЕРА

Державний секретар уряду Угорщини з питань національної політики Янош Потапі назвав "безпрецедентним порушенням" прав 150 тисяч угорців, які проживають в Україні, рішення Верховної Ради розширити вживання української мови у сфері освіти.

Уряд Угорщини очікує, що Верховна Рада України змінить ухвалений 5 вересня закон про освіту, який стосується вивчення мов національних меншин. Про це заявив державний секретар уряду Угорщини з питань національної політики Янош Потапі, повідомляє угорська радіостанція InfoRadio.

За його словами, новий закон звужує можливості представників національних меншин, які проживають в Україні, вивчати рідну мову.

Потапі назвав ухвалене в Україні рішення "безпрецедентним порушенням" прав 150 тисяч угорців, які проживають у країні. За його словами, це "повністю суперечить Конституції України".

5 вересня парламент України ухвалив у другому читанні і в цілому законопроект №3491-д "Про освіту", ініціативу підтримало 255 народних депутатів України.

Документ запроваджує 12-річну шкільну освіту, посаду освітнього омбудсмена і передбачає, що оклад педагогів буде залежати від підсумків їх сертифікації. Також розширено вживання української мови у сфері освіти.

"Підхід, який там закладено, такий, що дошкільна і початкова освіта здобуваються рідною мовою. Під час навчання в початковій школі великий натиск іде на оволодіння державною мовою. Починаючи з базової освіти, ми здійснюємо навчання українською мовою", – сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.