Убивство Шеремета. Геращенко заявив, що зв'язки підозрюваних із СБУ доведено
Понад 10 співробітників СБУ перевіряють на причетність до справи про загибель журналіста Павла Шеремета, заявив заступник глави МВС України Антон Геращенко.
На наявність зв'язків із підозрюваними у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета перевіряють більш ніж 10 співробітників Служби безпеки України. Про це виданню "РБК-Україна" розповів заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.
За його словами, зв'язки підозрюваних зі спецслужбою "вже доведені".
"Це не "можливі зв'язки", а цілком конкретні. Це їхні контакти та їхнє спілкування, яке було далеким від дружнього. Це більш ніж дружнє спілкування дає слідству підстави вважати, що необхідно перевіряти більше 10 співробітників СБУ на предмет їхньої спільної діяльності. Що зараз і проводиться", – уточнив заступник міністра.
СБУ офіційно не підтверджує і не спростовує цих заяв. "Справу веде МВС, тому вони повинні це коментувати", – сказала виданню речниця Служби безпеки Олена Гітлянська.
У січні колишній перший заступник глави Адміністрації Президента Андрій Портнов оприлюднив прослуховування фігурантів справи. Джерела, яке надало записи, він не назвав.
На одному із записів Владислав Грищенко – свідок у справі Шеремета – нібито обговорює кримінальне провадження зі співробітником департаменту контррозвідки СБУ Андрієм Омельченком.
Крім того, Портнов оприлюднив розмову підозрюваної Юлії Кузьменко з колишньою прессекретаркою батальйону "Дніпро-1" Василиною Мазурчук, яку називають дружиною співробітника СБУ. На записі жінки обговорюють ліквідацію одного з управлінь департаменту контррозвідки.
Після публікації записів Мазурчук на сторінці у Facebook оприлюднила свою переписку зі спікером МВС Артемом Шевченком. Під час спілкування дівчина висловила поліції претензію у "зливі інформації" та маніпуляціях. Співрозмовник, зі свого боку, прямо вказав їй на зв'язок контррозвідки СБУ і підозрюваних у вбивстві журналіста. "Ваші друзі опери-контрики накосячили, втягнули хлопців у мокре і нам кинули розслідувати", – написав він, висунувши припущення, що виконавці замовлення не знали, кого будуть убивати.
Шевченко не підтвердив достовірності переписки.
13 грудня 2019 року глава МВС Арсен Аваков натякнув, що підозрювані могли розраховувати на прикриття українських або іноземних спецслужб.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили для дестабілізації ситуації в Україні.
12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Того самого дня Нацполіція назвала їхні імена: військова медсестра Яна Дугарь (суд відправив її під домашній арешт, 24 січня запобіжний захід пом'якшили до нічного домашнього арешту), військовослужбовець Сил спецоперацій Збройних сил України, музикант Андрій Антоненко (заарештували), Кузьменко (також помістили під варту).
Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко, останнього також називають організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася "розвідкою": шукала камери на маршруті прямування спільників.
Адвокати підозрюваних заявляли про фальсифікацію доказів, зокрема невідповідність даних експертиз реальним обставинам справи.