З урахуванням окупованих територій в Україні проживає приблизно 44 млн осіб – Дубілет
За словами міністра Кабміну України Дмитра Дубілета, немає можливості підрахувати людей, які залишилися на окупованих українських територіях.
В Україні з урахуванням окупованих територій Криму і Донбасу проживає орієнтовно 44 млн осіб. Про це повідомив міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет в інтерв'ю hromadske за 6 лютого.
"Я думаю, що якщо порахувати людей, які залишилися на окупованих територіях, якщо прийняти загальне число всіх, то буде приблизно 44 мільйони, десь так", – сказав він.
Міністр підкреслив, що під час проведеної нещодавно оцінки кількості населення рахували "саме наявне населення на території України, яка контролюється українською владою".
"Це не свідчить про те, що ми забули про людей на окупованих територіях, але в нас, на жаль, немає можливості порахувати тих людей, які там залишились", – пояснив Дубілет.
За його словами, Державна служба статистики України не може "правильно відстежувати" динаміку на окупованих територіях.
"Яким чином Держстат відстежує населення?.. Це акти народження або акти смерті. Люди, які народжуються або помирають на окупованих територіях, не завжди про це сповіщають Українську державу, тому чим далі, тим гірше. Ось через ці окуповані території статистика розходилась із реальністю", – вважає міністр.
23 січня Дубілет презентував результати оцінки чисельності населення України, згідно з якими в країні станом на 1 грудня 2019 року проживало 37,289 млн осіб. Дані не враховують жителів тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та анексованого Криму, а також тих, хто тривалий час не проживає в Україні.
Оцінку проводили за трьома методами:
- дані мобільних операторів (кількість номерів телефонів, якими користувалися клієнти протягом лютого – березня 2019 року), дані статистичного обстеження домогосподарств (кількість карток на одного користувача), дані реєстрів;
- дані статево-вікової структури населення + дані реєстрів;
- дані держреєстрів.
Дубілет розповів, що всі три методи дали приблизно однакові результати.
Міністр вважає, що перепис населення в Україні проводити не потрібно.
Багато соціологів розкритикували наведену Кабміном оцінку чисельності населення України і заявили, що вона не може замінити традиційного перепису.
4 лютого в Українському центрі громадських даних заявили, що результати оцінки чисельності населення України сфальсифіковано. Аналітики центру порівняли матеріали електронного перепису, оприлюднені Дубілетом і Державної служби статистики. Вони стверджують, що дані за всіма пунктами ідентичні, тільки результати Кабміну помножено на 0,888.
Міністр Кабінету Міністрів назвав це повідомлення фейком.