Заступник міністра з аграрної політики Максим Мартинюк: Мета земельної реформи – створити середній клас на селі, тоді село буде оживати
Високі показники українського агропромислового комплексу не вирішують проблем сільських територій, виправити це може впровадження ринку земель, заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.
В Україні агропромисловий комплекс показує рекорди навіть за світовими мірками, але це не зупиняє скорочення населення у селі, не вирішує проблеми з низькою підприємницькою активністю та стагнацією сільських територій, заявив в ефірі "5 каналу" заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.
"Виправити ці та інші перекоси могла би земельна реформа, яку наразі дискутує уряд і учасники земельних відносин. Кінцевою метою реформи слід було би визначити створення середнього класу на селі, фермерів, які, займаючись нішевим виробництвом, будуть створювати робочі місця. Тоді село буде оживати", – сказав заступник міністра.
Мартинюк зазначив, що в обговоренні земельної реформи йдеться, зокрема, про надання фермерам переваг під час купівлі землі.
"Ми заплатимо за цей протекціонізм свою ціну у вигляді недоотримання інвестицій на першому етапі запуску ринку. Але йдемо на це свідомо, щоб підтримати фермерство та забезпечити стабільність і поступове зростання добробуту на сільських територіях", – пояснив він.
Заступник міністра додав, що правильно реалізована реформа в АПК має сприяти сталому розвитку не тільки цієї галузі, а й усієї економіки.
6 жовтня 2016 року Верховна Рада України продовжила мінімум до 2018 року мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомляв, що в Україні до 2020 року має бути проведено земельну реформу, але зазначав, що без широкого обговорення моделі ринку землі в Україні жодних рішень про скасування мораторію бути не може. 29 травня під час робочого засідання Кабміну він додав, що продаж землі в Україні має бути доступний тільки українцям і в обсязі не більше ніж 200 га землі на одну людину.