Зеленський повідомив, які умови залишилося виконати Україні для продовження співпраці з МВФ
Для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом залишилося ухвалити законопроєкти про ринок землі та неможливість повернення банків колишнім власникам, підкреслив президент України Володимир Зеленський.
Президент України Володимир Зеленський розповів агентству Bloomberg, що незабаром міністр фінансів Ігор Уманський разом із прем'єр-міністром Денисом Шмигалем вирушать до США на переговори про програму співпраці з Міжнародним валютним фондом. Фрагмент інтерв'ю 10 березня опублікувала пресслужба глави Української держави.
За словами Зеленського, продовження співпраці з МВФ важливе для України не тільки з погляду одержання чергового траншу, але і для підтримки довіри міжнародних інвесторів.
Він зазначив, що залишилося виконати дві умови Фонду – ухвалити законопроєкт про ринок земель сільгосппризначення та законопроєкт про функціонування банківської системи, який унеможливить повернення банків їхнім колишнім власникам.
Говорячи про так званий банківський законопроєкт, Зеленський висловив стурбованість імовірними проблемами під час оцінювання його конституційності.
"Не тільки Офіс президента, не тільки [міністр юстиції Денис] Малюська, а ще велика кількість фахівців, юристів – вони працюють. Думаю, нам потрібно ще трохи часу на узгодження цього законопроєкту", – сказав президент.
7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про нову програму співпраці строком на три роки в розмірі 4 млрд спеціальних прав запозичення (приблизно $5,5 млрд).
29 лютого постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що команда МВФ в Україні досягла суттєвого прогресу в обговоренні законодавчих ініціатив, необхідних для погодження програми.
5 березня новий прем'єр-міністр України Шмигаль зазначив, що його Кабмін продовжить співпрацю із МВФ.
6 березня новопризначений міністр фінансів України Ігор Уманський провів першу офіційну зустріч із представниками Фонду. Він запевнив, що співпраця із МВФ важлива для підтримки фінансової стабільності в Україні.
10 березня Шмигаль, Уманський і Малюська провели телефонну розмову з командою МВФ, під час якої наголосили на важливості програми розширеного фінансування з Фондом, особливо для підтримки структурних реформ, макроекономічної та фінансової стабільності в Україні.