Журналіст Сазонов: Луценко розповідав, як звільняв Сердюка з ГПУ. Але забув сказати, що на початку 2017 року особисто взяв його на роботу
Генеральний прокурор Юрій Луценко знав і розумів, що за людина Сергій Сердюк, але поставив його займатися наглядом за митними органами, і той цілий рік успішно "продавав" прокурорський дах усім контрабандним кланам і контролював потоки, які належать "прокурорським", заявив журналіст Кирило Сазонов.
Сергія Сердюка, якого сьогодні генпрокурор Юрій Луценко назвав главою контрабандистського угруповання, у ГПУ призначив сам Луценко і доручив йому контролювати саме митницю, написав у блозі на "Цензор.НЕТ" журналіст Кирило Сазонов.
"Сьогодні (на брифінгу) Луценко розповідав, як звільняв Сердюка з ГПУ. Але забув сказати, що на початку 2017 року він особисто взяв його на роботу в Генеральну прокуратуру, хоча всі ЗМІ криком кричали, що ця людина пов'язана з контрабандою та фінансовими махінаціями. Але Луценко, безумовно, знаючи і розуміючи, що за людина Сердюк, ставить його займатися наглядом за митними органами. Сердюк цілий рік успішно "продає" прокурорський дах усім контрабандним кланам і контролює потоки, які належать "прокурорським". Ходить вирішувати питання до одного із заступників Юрія Віталійовича. З інтерв'ю генерального прокурора ми дізнаємося, що півроку тому Сердюка скоротили. Хоча до квітня він продовжує отримувати зарплату у ГПУ як чинний прокурор. І, як я розумію, іти не збирається. Зі слів Юрія Віталійовича, "ховається по больнічках". У будь-якому разі, рік Сердюк, залишаючись з усіма повноваженнями, займався контрабандою. Усі про це знали. І нікого в Генпрокуратурі це не бентежило?" – пише він.
За словами Сазонова, Сердюк оформляв свої вантажі на Сумській митниці.
"Сердюк "спеціалізувався" на Сумській митниці. Секрет просто розкривається. Начальник Сумської митниці Олександр Щуцький дуже любить розповідати, що він великий друг старшого сина Юрія Віталійовича. Наскільки це правда? Щуцький відомий своїм великим автопарком розкішних автомобілів, серед яких є навіть Bentley. Він ніколи не працював на митниці, з'явився в системі ДФС у липні 2016 року після призначення Луценка. І дуже швидко доріс до посади начальника митниці... У Сумах зусиллями "прокурорських" тривалий час працював найграндіозніший склад, куди звозили тисячі тонн тканини Сердюка. У бюджет не платили ні копійки, тканину вивантажували на склад, нібито для перероблення та експорту у вигляді готової продукції. Хоча жодного перероблення не було. Тканина йшла на пошивні підприємства в Харків. Спроби провести ревізію наштовхувалися на жорсткий опір "прокурорських", – описує ситуацію журналіст.
Схеми Сердюка з імпортом тканини на митниці було "з боєм" перекрито цього року, зазначив Сазонов.
"Закрилася ще одна "прокурорська лавка" – експорт лісу-кругляка, коштовних порід деревини під виглядом дров. У ЗМІ неодноразово зверталися до генпрокурора з проханням прокоментувати цікавий факт. Судячи з даних реєстру юросіб, син Луценка є засновником у двох компаніях, пов'язаних із деревообробленням. Чи займалися компанії експортом деревини? Чи продовжують займатися сьогодні, коли ешелони з "дровами" зупинено, а експорт дров упав у кілька разів?" – пише він.
На думку журналіста, активний інтерес керівництва ГПУ до митниці пов'язаний із втратою можливості "впливати на потоки".
"Немає сумнівів у тому, що у ГПУ вбачають ключ до розв′язання проблеми відновлення свого впливу на потоки, які проходять через митницю, в усуненні нинішньої верхівки митниці та фіскальної служби. Бажання нарити "хоча б щось" у ГПУ величезне. Немає одного – результатів. З огляду на інформацію зі ЗМІ, слідчі не знайшли нічого, що могли б продемонструвати команді Продана, і реанімують старі "вінницькі історії"... На цій дорозі на прокуратуру чекає така іміджева яма, що про похід до парламенту Юрію Віталійовичу доведеться забути", – підсумовує автор.
З Одеської митниці вкрали заарештований товар на 150 млн грн, під час розшуку виявили контрабанду на $150 млн. Про це під час брифінгу 21 серпня в Києві повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко. Він сказав, що контейнери належали фірмі, яка входить в орбіту контрабандистського угруповання Сергія Сердюка і Дениса Аменєва.
Луценко зазначив, що минулого тижня суд обрав Аменєву запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 30 млн грн.
"Сердюк ховається на лікарняному, і як тільки він із нього вийде, то одержить повідомлення, що він скорочений із прокурорської посади. Підозри у цій справі він не одержить, так як ми не маємо прямих доказів його співпраці. Окрім факту, що він спілкується на вулиці з контрабандистами, у нас на нього нічого немає", – сказав генпрокурор.