Активісти вимагають перевірити, як у НАБУ потрапили люди, яких пов'язують із Курченком
Співробітник Національного антикорупційного бюро України Володимир Гончар, за деякими даними, був охоронцем бізнесмена-втікача Сергія Курченка і перетинав кордон разом із ним 14 разів протягом 2013 року, зазначив учасник акції протесту під НАБУ.
Сьогодні біля будівлі Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) в Києві активісти вимагали від директора бюро Артема Ситника з'ясувати, як у НАБУ потрапили люди, яких пов'язують із бізнесменом-утікачем Сергієм Курченком. Про це повідомляє "Прямий".
1 березня представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига заявив, що оперативний співробітник першого відділу управління спеціальних операцій НАБУ Володимир Гончар працював до 2014 року особистим охоронцем Курченка.
"У мене в руках звернення до пана Ситника. Ми просимо провести розслідування, бо 1 березня у ЗМІ з'явилася інформація, що Володимир Гончар був тісно пов'язаний із Курченком, був його охоронцем. Є дані, що він перетинав кордон у 2013 році разом із Курченком близько 14 разів", – розповів активіст Сергій.
На його думку, конкурс із відбору кадрів у НАБУ було проведено не прозоро.
"Ми звернули увагу, що у громадській раді НАБУ теж є люди Курченка, автомайданівці [Олексія] Гриценка, є Денис Бугай, який був особистим юристом Курченка, він навіть співвласник партії "Громадянська партія" Олексія Гриценка (найімовірніше, мова йде про партію "Громадянська позиція", яку очолює батько Олексія Гриценка, екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко. У повідомленнях на сайті Гриценка за 2012 рік є згадки, що Бугай був членом політради "Громадянської позиції". Зараз серед членів політради партії Бугая немає. – "ГОРДОН"). Учора була оприлюднена інформація, що дуже близька до Курченка людина працює в Мін'юсті. Тому ми занепокоєні і просимо провести додаткову перевірку", – заявив учасник акції протесту.
Активісти пообіцяли в разі відсутності реакції з боку НАБУ провести акції біля дипломатичних представництв США і Великобританії.
У часи президентства Януковича Курченко керував компанією "Східно-європейська паливно-енергетична компанія" (СЄПЕК), яка займалася торгівлею скрапленим газом і нафтопродуктами. Щодо бізнесмена-втікача в Україні розслідують кілька кримінальних проваджень, його оголошено в міжнародний розшук.
20 лютого генпрокурор України Юрій Луценко повідомив, що обвинувачення оцінює збитки від діяльності Курченка в розмірі 5,3 млрд грн.
Українська влада стверджує, що Курченко набув громадянства РФ.