Арешт активів Порошенка не торкається інтересів "Прямого" та "5 каналу" – ДБР

Сапьян: "Прямий" і "5 канал" можуть і працюють без будь-яких обмежень
Скріншот: Державне бюро розслідувань / YouTube

Держбюро розслідувань вважає маніпулятивною і такою, що не відповідає дійсності, інформацію про те, що 6 січня Печерський районний суд Києва заарештував активи "Прямого" та "5 каналу". Про це радниця із комунікацій ДБР Тетяна Сапьян заявила 10 січня на брифінгу, який транслювали у YouTube-каналі бюро.

6 січня суд задовольнив клопотання Офісу генпрокурора щодо арешту майна п'ятого президента України, нардепа від "Європейської солідарності" Петра Порошенка. В ОДП уточнили, що йдеться про майно, власником якого Порошенко є згідно з даними українських реєстрів.

Після цього пресслужба "Європейської солідарності" заявила, що суд заарештував також активи телеканала "Прямий" та "5 каналу". У Державному бюро розслідувань заявили, що "арешт на корпоративні права на вказані канали та їхні активи не накладався", а адвокат Порошенка Ігор Головань опублікував частину рішення суду, де йдеться про арешт "ТРК "НБМ – Запоріжжя" та ТОВ "Телекомпанія "Автор ТВ". Саме ці компанії, за словами адвоката, "мають пряме відношення до трансляції програм опозиційних телеканалів", але частки Порошенка у капіталі цих юридичних осіб "давно немає".

Сапьян пояснила, що суд враховував під час ухвалення рішення дані з Єдиного реєстру юридичних осіб станом на 21 грудня. Вона також показала витяг із держреєстру, де зазначено, що станом на 21 грудня Порошенко був бенефіціарним власником "ТРК "НБМ – Запоріжжя" та "Автор ТВ".

"Обидва канали можуть вільно продовжувати свою роботу і висвітлювати актуальні для нашої країни питання. Арешт на корпоративні права на вказані канали та їхні активи не накладався і будь-яких обмежень діяльності [каналів "Прямий" і "5 канал"] не відбулося. Насправді, відповідно до рішення суду, заарештовано частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю та дочірнього підприємства, бенефіціарним власником яких, відповідно до Єдиного держреєстру юридичних осіб станом на 21 грудня 2021 року, є народний депутат України Петро Порошенко. Отже, наголошуємо, що жодним чином рішення про арешт активів народного депутата України Петра Порошенка не зачіпає інтересів холдингу "Вільні медіа" і телеканали "Прямий" та "5 канал" можуть [працювати] і працюють без будь-яких обмежень", – сказала Сапьян.

Контекст:

"Прямий" і "5 канал" належали Порошенку. Експрезидент продав їх у листопаді 2021 року через закон про олігархів холдингу "Вільні медіа". Серед власників медіахолдингу – дві компанії та дев'ятеро осіб, зокрема народні депутати від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко, Вікторія Сюмар, Володимир Ар'єв, Ірина Фріз.

20 грудня Порошенка повідомили про підозру у держзраді та сприянні діяльності терористичних організацій у справі про постачання вугілля з ОРДЛО у 2014–2015 роках. Його адвокат говорив, що підозру "засунули в щілину хвіртки". За три дні до цього Порошенку намагалися вручити повістку про виклик до Державного бюро розслідувань у цій справі, але він сів в автомобіль і поїхав, а пізніше того самого дня вилетів з України.

"Порошенко категорично відкидає звинувачення з боку влади і вважає їх класичним взірцем сфабрикованих, політично вмотивованих справ та чорного піару проти політичних опонентів", – заявили в партії "Європейська солідарність".

21 грудня Порошенко записав відеозвернення, в якому пообіцяв "не надати Офісу президента подарунка" та повернутися в Україну в січні. Пізніше він уточнив, що повернеться до України 17 січня.

У межах цієї справи 8 жовтня нардепа, лідера політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука повідомили про підозру в держзраді та підтримці тероризму.

За даними слідства, за час існування схеми терористів "ДНР" та "ЛНР" профінансували на понад 200 млн грн. Генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомляла, що у справі фігурують ексрадник міністра енергетики Сергій Кузяра, а також "вищі посадові особи країни, Нацбанку тощо, керівники проросійських терористів на окупованих територіях, представники влади РФ".

Наприкінці листопада 2021 року суд дозволив затримати в межах цієї справи як підозрюваного колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина.