Бобул: Скоро в нас буде кріпосне право. Зараз пройде земельна реформа. Скрізь говорять, що в Україні має залишитися 25 мільйонів жителів G

Бобул: 25 мільйонів в Україні має залишитися? А решту куди?
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Продавати державні підприємства і землю у приватну власність не можна, заявив український співак Іво Бобул в інтерв'ю головному редактору видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

Народний артист України Іво Бобул в ефірі програми "БАЦМАН" головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на каналі "112 Україна" заявив, що в Україні може з'явитися "кріпосне право".

За його словами, продавати державні підприємства і землю у приватну власність не можна.

"Я так собі подумав, що скоро у нас буде кріпосне право. Деякі люди вже собі підготували ґрунт. Викупили заводи. Зараз пройде земельна реформа – будуть продавати землю. Хтось купить землю. Скрізь говорять, що в Україні має залишитися 25 мільйонів жителів. Порахуйте. Хто залишиться? Скрізь говорять про це! 25 мільйонів в Україні має залишитися? А решту куди?" – сказав Бобул.

Він уточнив, що про це "у Facebook одна людина говорить".

"Немає диму без вогню. Десь щось є. Напевно, [змова] проти України насамперед... Олігархів. Тому що землі гарні. Навіщо стільки людей, коли зібралося 250 олігархів, викупили все це і мають собі кріпаків? 20 мільйонів", – сказав артист.

Бобул: На Донбасі говорили: "Ми хочемо померти в Росії". Ну то помирайте! Читайте повну версію інтерв'ю

Мораторій на продаж земель сільгосппризначення діє в Україні з 2002 року. 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон, яким мораторій продовжено до 1 січня 2019 року. У Світовому банку прогнозують, що в разі зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення ціни на землю в Україні зростуть приблизно втричі.

22 березня Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) дійшов висновку, що мораторій на продаж українських сільгоспземель порушує ст. 1 (захист власності) протоколу №1 до Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

У квітні 2017 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд має намір продати 3,5 тис. державних підприємств.

7 березня 2018 року в Україні набув чинності новий закон про приватизацію. Документ передбачає розподіл об'єктів роздержавлення на дві групи – об'єкти великої і малої приватизації. Перші має бути продано на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.

10 травня уряд затвердив список із 26 великих підприємств для приватизації у 2018 році, до якого входить і "Центренерго".