"Боротися зі змінами клімату легше". Кулеба розкритикував ООН за несміливість щодо Росії

Кулеба: Пів сотні держав не бояться називати кримські речі своїми іменами
Фото: ЕРА

Виступ президента України Володимира Зеленського на сесії Генасамблеї ООН змусив міжнародну спільноту згадати про проблеми, про які говорять недостатньо активно. Про це 25 вересня у блозі на сайті "Укрінформу" заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Виступ Володимира Зеленського змусив багатьох згадати про проблеми, які всі розуміють, знають, але з різних причин замовчують або говорять про них неохоче", – написав він.

Міністр згадав про кліматичну кризу, яка "є одним із глобальних викликів, подолання якого вимагає консолідованих зусиль світу" і до чого вже приєдналася Україна.

"Але боротися зі змінами клімату в якомусь сенсі легше, ніж зайняти чітку позицію щодо силової зміни. Зі змінами клімату зручно воювати, бо вони не дадуть "здачі". А от для чіткої позиції щодо Криму потрібно мати сміливість кинути виклик цілком конкретному постійному члену Ради Безпеки ООН", – заявив Кулеба, говорячи про Росію.

Він вважає, що "на це сміливості в ООН поки не вистачає".

"Ми працюємо над тим, щоб стимулювати її. І маємо на своєму боці майже пів сотні держав, які не бояться називати кримські речі своїми іменами", – пояснив глава МЗС України.

За його словами, ООН і вся міжнародна політика потребують змін, а Україна "вже є драйвером цих змін".

"Україна перейшла до  проактивної міжнародної політики, параметри якої визначені стратегією зовнішньої політики. Нам нема куди відступати і нема кого чекати. Ми засвоїли урок історії: заручайся підтримкою партнерів, але покладайся лише на власні сили", – підкреслив Кулеба.

Контекст:

Зеленський виступив на сесії Генасамблеї ООН 22 вересня. У своїй промові він пропонував "оживити" Статут ООН і порівняв організацію із супергероєм на пенсії.

2014 року Росія окупувала Крим і розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, — з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.

За даними Організації Об'єднаних Націй, за час конфлікту загинуло до 13,4 тис. осіб.